Liderlerin 19 Mayıs mesajları

Liderlerin 19 Mayıs mesajları

Siyasi liderler, yayımladıkları mesajlarla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için liderler mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "19 Mayıs, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zulme ve zalime asla boyun eğmeyen Aziz Milletimizin varlık-yokluk mücadelesinin ilk adımıdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir." dedi.

Başbakan Binali Yıldırım da "98 yıl önce, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Samsun’da başlayan milli mücadele, kısa sürede bütün yurda yayıImış; el ele vererek büyük zorlukların üstesinden gelen milletimizin azim ve kararlılığı neticesinde zaferle taçlanmıştır. Bugün sizlerle aynı coşkuyu paylaşıyor olmamız milletçe siz gençlere verdiğimiz değeri ve duyduğumuz güveni en güzel şekilde ortaya koymaktadır." ifadelerini kullandı.

19 Mayıs Bayramı'nı kutlayanlardan biri de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Açıklamasında kutlama yasaklarını da eleştiren Kılıçdaroğlu, "19 Mayıs 1919’da atılan bu tarihi adım vatanı işgal edilmiş, savaşlarda yorgun düşmüş yoksul halkımızın kendi kaderini eline aldığı, zincirleri kırdığı bir milattır. 19 Mayıs bayramını türlü yöntemlerle önemsizleştirmeye çalışanlar, bayram kutlamalarını yasaklayanlar ise özgürlük ve bağımsızlık iradesini kabullenemeyen odaklardır. Bu odaklar amaçlarına ulaşamayacağı açıktır." dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz