Saffet Sancaklı Genel Kurul'da Türk Futbolunu değerlendirdi

Saffet Sancaklı Genel Kurul'da Türk Futbolunu değerlendirdi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Meclis Genel Kurulu'nda Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibini hedef aldı. Sancaklı, "Demirören ve onun ekibi acil bir şekilde, pılıyı pırtıyı toplayıp Türk futbolundan defolup gitsinler" dedi.

"BİZ DE İSTİYORUZ KULÜPLER ZOR DURUMDA OLMASIN. KULÜPLER KOLAY KOLAY VERGİ BORÇLARINI ÖDESİNLER AMA O KADAR KÖTÜ YÖNETİLİYOR Kİ MAALESEF HER SEFER BUNLARA BİR KOLAYLIK SAĞLAMAK ZORUNDA KALIYORUZ. NE YAPIYORUZ? AF GETİRİYORUZ. NE YAPIYORUZ? VERGİ BORÇLARINI 72'YE BÖLÜYORUZ."

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı konuşmada Türk futboluna dair açıklamalarda bulundu. Kulüplerin mali durumunu ve mevcut yönetimlerini eleştiren Sancaklı, Maliye Bakanlığı'na da çağrıda bulundu.

"ACİL BİR ŞEKİLDE SPOR YASASINI GETİRMEZSENİZ SAYIN BAKANIM, DEVAMLI BUNLARA AF YAPMAK ZORUNDA KALACAĞIZ, DEVAMLI YAPILANDIRMALARI YAPACAĞIZ. RİCAM ŞU, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN VE ONUN EKİBİ ACİL BİR ŞEKİLDE BELKİ KABA BİR LAF AMA PILINI PIRTINI TOPLAYIP TÜRK FUTBOLUNDAN DEFOLUP GİTSİNLER. BİZ DE TÜRK FUTBOLUNA BİŞE YAPALIM"

Sancaklı, diğer ülkelerdeki vergilerin Türkiye'den farklı olduğuna da dikkat çekti.

"DEVAMLI VERGİDEN ŞİKAYET EDİYORLAR. TÜRKİYE'DEKİ VERGİ YÜZDE 15, İTALYA'DA YÜZDE 47, FRANSA'DA VE ALMANYA'DA YÜZDE 50'NİN ÜZERİNDE. PEKİ ALMANYA, FRANSA VEYA İTALYA'DA BU KADAR BORCU OLAN KULÜP GÖREBİLİYOR MUSUNUZ? HAYIR. ÇÜNKÜ İYİ YÖNETİLİYORLAR, SİSTEMLERİ FARKLI"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz