Trump: FBI direktörü'nü seçmeye çok yakınım

Trump: FBI direktörü'nü seçmeye çok yakınım

Eski FBI Başkanı James Comey'nin görevine son veren Amerikan Başkanı Donald Trump'ın, 75 yaşındaki eski Connecticut Senatörü demokrat Joe Liberman'ı kurumun başına getirmeyi düşündüğü ortaya çıktı. Konuyla ilgili sorulara Trump, "FBI Direktörünü seçmeye çok yakınım" dedi.

Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Başkan Donald Trump'ın yeni FBI Direktörlüğü için belirlediği ismin, eski demokrat senatör Joe Liberman olduğu iddia edildi.

Gazetecilere "FBI Direktörünü seçmeye çok yakınım" açıklamasını yapan Trump, daha sonra Kolombiya Devlet Başkanı Santos ile Oval Ofis'teki görüşmesinde, listenin başındaki ismin Liberman olduğunu kabul etti.

10 Mayıs'ta James Comey'nin görevine son veren Trump, FBI'ın yeni patronunu önümüzdeki günlerde açıklayacağını dile getirdi.

Cumhuriyetçilerin önde gelen isimlerinden Arizona Senatörü John McCain ise "Joe Liberman, ülkedeki tüm Demokrat meslektaşlarımdan daha fazla deneyime sahip." değerlendirmesini yaptı.

2000 yılındaki başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'nin Başkan Yardımcısı adayı olan Liberman, bu düzeydeki bir adaylığı onaylanan ilk Yahudi politikacı olarak kayıtlara geçti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz