Abd, Türk elçiyi çağırdı

Abd, Türk elçiyi çağırdı

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, büyükelçilik rezidansı önünde çıkan olayların ardından, Amerikan Dışişleri Bakanlığı'na çağırıldı... Kılıç'a yaşanan olaydan duyulan rahatsızlık iletildi.

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği rezidansı önünde çıkan kavga nedeniyle Büyükelçi Serdar Kılıç ABD Dışişleri Bakanlığı’na çağırıldı..

Olayla ilgili açıklama yapan ABD Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçilik rezidansı önündeki protestolarda Türk güvenlik güçlerinin de karıştığı şiddet olaylarından dolayı endişeli olduğunu bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert (HİİTIR NÖRT) tarafından yapılan açıklamada, “Şiddet hiçbir zaman ifade özgürlüğünün yanıtı olamaz” denildi.

Türk Büyükelçiliği ise olaylarla ilgili “Göstericiler, barışçıl bir şekilde Cumhurbaşkanlarını selamlamak için bir araya gelen Amerikalı Türk vatandaşları hırçın bir şekilde kışkırtmaya başladı. Amerikalı Türkler meşru müdafaayla cevap verdi. Umut ediyoruz ki ileride gerekli önlemler alınarak benzeri kışkırtıcı olaylar önlenir” açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ziyareti sırasında çıkan olayda 11 kişi yaralanmıştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz