Tendürek Dağı'ndaki terör operasyonu

Tendürek Dağı'ndaki terör operasyonu

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi Tendürek Dağı’nda 11 Mayıs'ta düzenlenen terör operasyonunda ölü ele geçirilen 9 PKK’lı teröristten birinin örgütün sözde Diyadin bölge sorumlusu olduğu öğrenildi. İstanbul'da ise terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlarda 5 kişi gözaltına alındı, 12 yabancı uyruklu şahıs yakalandı.

Yurt içinde bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesi yakınlarındaki Tendürek Dağı’nda 11 Mayıs günü gerçekletirilen hava destekli operasyonda 9 PKK’lı terörist ölü ele geçirilmişti.

Teröristlerden birinin, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler ile ilgili gri listede yer alan Ersin Seven olduğu belirlendi.

Birçok terör olayına katıldığı belirtilen teröristin, sözde "Tendürek Dağı Kuzeyi Diyadin bölge sorumlusu" olduğu ifade edildi.

İstanbul'da da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonlar düzenlendi. Silivri, Maltepe, Bağcılar ve Güngören'de belirlenen 6 adrese yapılan eş zamanlı baskında 5 kişi gözaltına alındı.

Aynı binalarda bulunan ve çatışma bölgelerine gideceği değerlendirilen 12 yabancı uyruklu şahıs da yakalandı. Evlerde gerçekleştirilen aramalarda örgütle bağlantılı çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz