Tüsiad yüksek istişare kurulu toplantısı

Tüsiad yüksek istişare kurulu toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısında konuştu... Suriye'deki terör örgütlerinin Türkiye'ye yönelik tehdit oluşturması durumunda angajman kurallarının uygulanacağını belirten Erdoğan, "Kimseyle konuşmayız, danışmayız" dedi. TÜSİAD yöneticilerinin OHAL'in kalkmasına ilişkin temennisini "huzura kavuşmadan kaldıramayız" diye yanıtlayan Erdoğan'ın hedefinde Avrupa Birliği de vardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu toplantısına katıldı.....

Kürsüye önce TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik çıktı. Konuşmasında laiklik vurgusu yapan bilecik, Olağanüstü HAL uygulamasının kaldırılmasına ilişkin temenniyi dile getirdi.

Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dernek yöneticilerinin Ohal'in kaldırılmasına ilişkin önerisini yanıtladı.

OHAL KONUSUNDAKİ ENDİŞELERİNİZİ, BEN TABİİ ANLAMAKTA BİRAZ ZORLANIYORUM. ACABA OHAL, ŞU ANA KADAR BİZİM SANAYİCİLERİMİZİN, İŞADAMLARIMIZIN, NEYİNİ ENGELLEDİ? EĞER OLAĞANÜSTÜ HAL, BİZİM İŞADAMLARIMIZIN, SANAYİCİLERİMİZİN ŞU ANDAKİ İŞLEVİNİ ENGELLİYORSA, OTURUR ONU KONUŞURUZ AMA BÖYLE BİR ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL. BİZ GÖREVE GELDİĞİMİZDE GÜNEYDOĞU'DA YİNE OLAĞANÜSTÜ HAL VARDI AMA ORADA SIKINTI VARDI. BEN O BÖLGEYİ DOLAŞIRKEN ORADAKİ VATANDAŞLAR, 'ŞU OLAĞANÜSTÜ HALİ KALDIRIN, ÇÜNKÜ BURADAKİ SIKINTILARIMIZ BÜYÜK' DEDİKLERİ ZAMAN HAKLI OLDUKLARINI GÖRDÜK VE 1 AY İÇİNDE BİZ OLAĞANÜSTÜ HAL'İ KALDIRDIK AMA ŞU ANDAKİ OLAĞANÜSTÜ HAL, TAM AKSİNE, TÜRKİYE'DE BÜTÜN İŞLERİN ÇOK DAHA SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜMESİNE YÖNELİK ATILMIŞ BİR ADIMDIR. 249 ŞEHİDİMİZ VAR, BİZ HALA OHAL'İ KALDIRALIM DİYORUZ. HER ŞEY HUZURA KAVUŞMADAN OHAL'İ KALDIRAMAYIZ. OHAL'İ ÜLKEMİZDE HER ŞEY SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜSÜN DİYE DEVAM ETTİRİYORUZ."

Erdoğan, Avrupa Birliği ile yaşanan krizi de değerlendirdi...

AB DEDİĞİMİZ ZAMAN AB KAPISINI AÇMIŞ DA TÜRKİYE İÇERİ Mİ GİRMEMİŞ. SENE 1963, SENE 2017. 54 YILDIR BU ÜLKEYİ KAPISINDA SÜRÜM SÜRÜM SÜRÜNDÜREN BİR AB VAR. BİZDEN SONRA KİMLER GELDİ KİMLER GEÇTİ. TÜRKİYE'NİN GÜNAHI NE DE ALMIYORSUNUZ? HİÇBİRİSİ BİZDEN DAHA İYİ DEĞİL AMA ALIYORLAR. YUNANİSTAN'IN 400 MİLYAR EURO BORCU VAR. AMA EL BEBEK, GÜL BEBEK HER TÜRLÜ DESTEĞİ VEREREK AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞIYORLAR. BU GERÇEKLERİ LÜTFEN GÖRELİM. BİZİM BİR ONURUMUZ VAR. BUNUNLA OYNANMASINA MÜSAADE EDEMEYİZ. ALACAKLARSA GİRELİM. BEN BAŞBAKAN OLDUĞUM ZAMAN FASILLARIN OLDUĞU SAYI 15'Tİ. DAHA SONRA FRANSA'DA SARKOZY, ALMANYA'DA MERKEL GELDİ. BUNLAR GELİNCE KARAR ALDILAR, ARTIK LİDERLER BU ZİRVELERE KATILMAYACAK. ÇOK DAHA ÇİRKİNİ, 15 FASILI 35 FASILA ÇIKARDILAR. BU KADAR HAİNCE TÜRKİYE'YE KARŞI BÖYLE BİR KARARIN ALINMASI KARŞISINDA BİZ NE YAPACAKTIK. HALA BUNLARA YALVARIP NE OLUR BİZİ İÇERİ ALIN MI DİYECEĞİZ. GELDİĞİMİZ FASIL ŞU ANDA 14. FRANSA'NIN BİR DIŞİŞLERİ BAKANI BOŞUNA ÇABALIYORSUNUZ SİZİ ALMAYACAKLAR DEDİ. NİYE DEDİM, GEREKÇELERİ AÇIKLADI. BİZ BAZI ŞEYLERİ BİLİYORUZ AMA BUNA RAĞMEN BİZ AB BAKANLIĞI'NI DA KURDUK. ELİMİZDEN GELEN GAYRETLERİ GÖSTERİYORUZ. EN SON KONSEYİN ALDIĞI KARAR. BU KARARI ALIYORSUN DA NE OLACAK? BU KARARI RUSYA İÇİN DE ALDIN. BU MANTIKLA BİR YERE VARMAK MÜMKÜN DEĞİL. CUMHURBAŞKANINI ALMANYA'DA, BELÇİKA'DA HER TÜRLÜ SALDIRI YAPILACAK. DIŞİŞLERİ BAKANIMA UÇUŞ İZNİ VERİLMEYECEK, BİZ HALA NE OLUR BİZİ ALIN... KUSURA BAKMAYIN SİZLER EKONOMİNİN İÇİNDE BİR GÜÇSÜNÜZ. SİZLERİ KAPINIZDA BEKLETEN MUHATABINIZLA BİR YERE KADAR KONUŞURSUNUZ. BEN BU MİLLETİN ŞEREFİNİ AYAKLAR ALTINA ALDIRTMAM. HER TÜRLÜ GÖRÜŞMELERİ YAPIYORUZ. AB YETKİLİLERİ BİZLERE ADİL VE ONURLU YAKLAŞIRLARSA GÖRÜŞMELERE DEVAM EDERİZ, YOKSA BİZ DE BAŞIMIZIN ÇARESİNE BAKARIZ.

Cumhurbaşkanı, rakka operasyonuna da değindi...

ŞİMDİ RAKKA MESELESİ VAR. ABD İLE GÖRÜŞTÜK. ABD BU KONUDA ÇOK HASSAS. MADEM RAKKA OPERASYONUNU YAPACAKSINIZ, BİZ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE OPERASYON YAPMAYIZ. ABD, YPG VE PYD İLE OPERASYONU GİRİYOR. BİZE HAYIRLI OLSUN DEMEK DÜŞER. ANCAK EĞER BU TERÖR ÖRGÜTLERİ BİZE YÖNELİK TEHDİT OLUŞTURURSA GEREĞİNİ YAPARIZ DEDİK.''

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz