Başkentli öğrencilerden duygu ve coşku dolu kutlama

Başkentli öğrencilerden duygu ve coşku dolu kutlama

Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için hazırladığı gösteriler ile Ata'sına duydukları özlemi dile getirdi. Duygu ve coşku yüklü kutlamaya, ilgi yoğundu.

Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları'nın öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan kutlama programı öğrencilerin, marşlar eşliğinde konukları selamlaması ile başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından konuşan Başkent Üniversitesi Özel Adana Başkent Okulları Genel Müdürü Zuhal Yenisolak, Milli Egemenlik ilkesinin önemine vurgu yaptı.

ZUHAL YENİSOLAK - Başkent üniversitesi özel adana başkent okulları genel müdürü - TEMELİ 19 MAYIS 1919'DA ATILAN MİLLİ EGEMENLİK İLKESİ İLE BİRLİĞİMİZ VE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ SAĞLANMIŞ, ÇARENİN ANCAK MİLLETTE OLDUĞU TESCİLLENMİŞTİR. UNUTMAYINIZ Kİ ATATÜRK'ÜN ESERLERİNİN TEMEL TAŞI SİZSİNİZ.

Başkentli öğrencilerin büyük emek harcayarak hazırladıkları "Yüzler değişse bile fikirler asla ölmez" Oratoryosu, "Bir Ülkenin Uyanışı" adlı gösteri ile başladı.

Okunan şiirlerin ardından bir öğrenci "Gün Gelir" adlı şarkıyı seslendirdi.

"Mustafa Kemal Mangası" adlı canlandırma ve ardından okunan "Mustafa Kemal'i Düşünüyorum" şiiri ile duygu dolu anlar yaşandı.

Lise korosunun seslendirdiği İzmir Marşı ise hep bir ağızdan coşku ile okundu.

Lise Halk Oyunları Ekibi'nin Zeybek gösterisi ilgi ile izlendi.

Tören, bilimde sanatta ve sporda adından söz ettiren insanların, gençelere temsili bayrak teslimi ile sona erdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz