Ramazan öncesi et fiyatları yükselecek mi?

Ramazan öncesi et fiyatları yükselecek mi?

Ramazan öncesi et fiyatlarının artacağı söylentilerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten yanıt geldi... Bunların "spekülatif değerlendirmeler" olduğunu söyleyen Çelik, "bu konuda bir arz sıkıntısının olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim" dedi.

FARUK ÇELİK : " ŞU ANDA YETERİ KADAR ŞU AN BESİ HAYVANIMIZIN OLDUĞUNU AÇIKÇA İFADE ETMEK İSTERİM. AYRICA YERELİN DIŞINDA İTHAL ETTİĞİMİZ KASAPLIK HAYVANIMIZ DA ŞU AN ELİMİZDE VAR. "

Ramazan yaklaşıyor; kırmızı et fiyatlarının artacağına dair söylentiler de artıyor. Bu haberlere yanıt, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'ten geldi.

FARUK ÇELİK: "BU KONUDA BİR ARZ SIKINTISININ OLMADIĞINI RAHATLIKLA SÖYLEYEBİLİRİM. 'RAMAZAN GELİYOR, YAZ GELİYOR, TURİST GELİYOR, PİKNİK GELİYOR' DİYE YAPILANLAR, SPEKÜLATİF DEĞERLENDİRMELER. YOKSA BİZ 23,80 LİRAYA ET VE BALIK KURUMU'NDAN KIRMIZI ETİN PİYASAYA ARZINI DEVAM ETTİRİYORUZ. PİYASADA BUNUN 30-40 LİRA ARASINDA BİR DEĞER BULMASI NORMALDİR. "

Çelik "spekülatif" dedi peki, mevcut fiyatların daha da düşmesi mümkün mü?

FARUK ÇELİK: "DAHA DÜŞÜK FİYATA VERİLEMEZ Mİ? VERİLEBİLİR, PİYASAYI DAHA DA AŞAĞI ÇEKEBİLİRİZ AMA YERLİ ÜRETİCİMİZİ ZARAR ETTİRECEK, ONU SEKTÖRDEN UZAKLAŞTIRACAK BİR UYGULAMA İÇİNDE OLAMAYIZ. "

Kırmızı Et Sanayicileri ve Üreticileri Birliği Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yücesan da Ramazan'da kırmızı ette zam gerektirecek bir durum olmadığını söyledi. Yücesan, "Ramazan ayında kırmızı et üreticileri ve sanayicilerinin fırsatçılık yaptığına dair haberler bizi üzüyor. Bu söylentiler doğru değil" dedi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz