"Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına dönülmeli"

"Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına dönülmeli"

Akaryakıt fiyatlarına yapılan artışa Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den tepki geldi. Döviz kurları ve petrol fiyatlarındaki gerilemeye rağmen, zam yapılmasına anlam veremediğini söyleyen Palandöken, "Bu zam uygulanmadan geri alınmalı. Akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geri dönülmeli" dedi.

"Benzin ve motorine zam bekleniyor" haberlerine, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan tepki geldi...

Yazılı açıklama yapan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, petrole yapılan zamların piyasaları her alanda olumsuz etkilediğini hatırlattı.

Palandöken, "Son dönemde döviz kurlarında yaşanan sert düşüşle birlikte petrol fiyatları da uluslararası piyasalarda gerilemesine rağmen, benzine ve motorine zam yapılmasına bir anlam veremiyorum. Bu zam, uygulanmadan geri alınmalı. Biz indirim beklerken benzine ve mazota zam yapılması doğru değil" dedi.

Ramazan ayı öncesi zamların piyasaları olumsuz etkileyeceği, enflasyonu artıracağı uyarısında da bulunan Palandöken, "Benzin ve motorine zam yapılmasını iyi niyetli bulmuyoruz. Acilen akaryakıtta tavan fiyat uygulamasına geri dönülmeli" çağrısı yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz