Bertomeu: Üst düzey bir turnuva olacak

Bertomeu: Üst düzey bir turnuva olacak

THY Avrupa Ligi'nde Dörtlü Final'e doğru geri sayım sürüyor... Avrupa ligi başkanı Bertomeu, organizasyon için İstanbul'dan övgü dolu söz etti.

Basketbol Avrupa Ligi Başkanı Jordi Bertomeu, 19-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul'un ev sahipliği yapacağı Türk Hava Yolları Avrupa Ligi Dörtlü Final'in değişik bir atmosferde geçeceğini söyledi.

İstanbul'da katıldığı bir organizasyonun ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan İspanyol yönetici, "Bu yıl atmosfer değişik olacak. İstanbul benzersiz bir kent. 2012 yılından güzel anılarımız var. Sinan Erdem Arena'yı görmek ilginç olacak. Fenerbahçe evinde gibi oynayacak. Çok sayıda Türk sporsever orada olacak. Dört takımdan üst düzey bir turnuva bekliyoruz." diye konuştu.

Bertomeu, geçen yıl Türk takımlarının ULEB Avrupa Kupası'na katılmamasına ilişkin soruyu, "Türkiye'deki kulüpler gelecek için vizyon ve kazanma hırsına sahip. ULEB Avrupa Kupası'nın Avrupa Ligi için bir yol olduğunu biliyorlar. Federasyonların ya da FIBA'nın tehdidi olmaksızın kulüpler mücadele etmek istedikleri turnuvayı seçmekte özgür" diye yanıtladı.

A lisansına sahip olmayan herhangi bir Türk takımının Avrupa Ligi için "wild-card" alıp alamayacağı konusunda Basketbol Avrupa Ligi Başkanı, "Sezon sonunu bekleyip ne olacağını göreceğiz. "Wild card" verebiliriz, nasıl ve nerede vereceğimizi tartışacağız" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz