Kritik görüşme öncesi piyasalar

Kritik görüşme öncesi piyasalar

Erdoğan-Trump görüşmesi öncesinde piyasalarda bekleyiş sürüyor. Dolar 3 Lira 56 Kuruşun altında, Euro, 3 Lira 93 Kuruş seviyesinde işlem gördü. Peki karar sonrası uzmanların beklentileri ne? Uzmanlara sorduk.

"ŞU ANDA EURO TL'NİN SABİT KALDIĞINI GÖRÜYORUZ. DOLARDA AŞAĞI DOĞRU ÇEKİLİYOR"

Piyasalar, ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın ilk yüz yüze görüşmesi öncesi durağan ancak tedirgin. Dolar güne 3 Lira 56 Kuruşun altında başladı. Euro, 3 Lİra 93 Kuruş seviyesini korudu.

"PİYASALAR CUMA GÜNÜ AMERİKA'DAN GELEN ENFLASYON RAKAMLARININ BELİRSİZLİĞİNİ VE BUGÜN AÇIKLANAN İŞSİZLİK RAKAMLARINI FİYATLANDIRIYOR İŞSİZLİK BİR MİKTAR İYİ GELDİ BUNUN DIŞINDA CARİ AÇIKTAKİ AZALMADA TÜRKİYE'Yİ OLUMLU ETKİLİYOR. AÇIKLANAN BİLANÇOLARIN BORSA TARAFINDA TARİHİ ZİRVEYİ GÖSTERMESİ DE TL TARAFINDA OLUMLU ETKİLENEN FİYATLAMALAR"

Uzmanlara göre şimdilik piyasalarda belirleyici olan yurtiçi veriler. Ancak gözler, YARIN yapılacak ABD ve Türkiye arasındaki kritik görüşmede.

"BU GÖRÜŞMENİN SATIR ARALARI ÖNEMLİ OLACAKTIR"

Uzmanlar, görüşme sonrası iki olasılık üzerinde duruyor.

"ÖZELLİKLE YARIN Kİ GÖRÜŞMEDE PYD NOKTASINDA GÖRÜŞMELERİN OLACAĞI SÖYLENİYOR EĞERKİ SAVAŞ RİSKİ YA DA TÜRKİYE'NİN SINIR ÖTESİ HAREKAT YAPMA RİSKİ ATARSA BU YURT İÇİ TARAFA OLUMSUZ YANSIYABİLİR KURDA SERT HAREKETLER GÖREBİLİRİZ."

Peki, dolar ve Euro olası bir operasyon kararı ardından nasıl bir seyir izler?

" DOLAR TL'NİN ÖNCE 3.62 SONRA 3.65-3.66YA KADAR HAREKETİNİ GÖREBİLİRİZ. EURODA DA İLK ETAPTA 3.93 SEVİYESİNİ TAKİP EDECEĞİZ AŞILIRSA 4.01 GÖRÜLEBİLİR"

Uzmanlara göre gramı 141 Lirada dengelenen altın cephesinde de artış beklentiler arasında.

"AMERİKADAN GELEN ENFLASYON DOLARA DEĞER KAYBETTİRİYOR. BU DA ONS ALTINI AŞAĞI ÇEKERKEN GRAM ALTINDA 145-146 BEKLİYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz