Piyasalar haftaya nasıl başlayacak?

Piyasalar haftaya nasıl başlayacak?

Piyasalar hareketli bir haftayı geride bıraktı... Dolar ve euroda kısa süreli artışlar oldu, ardından düşüş gözlendi... Uzmanlar, dövizdeki aşağı yönlü hareketlerin piyasalara müdahale ile gerçekleştiğini savunuyor... Peki bu süreçte yatırımcı ne yapmalı?

Piyasalar hareketli bir haftayı geride bıraktı. ABD'nin YPG'ye ağır silah desteğine yönelik açıklamalar dolar ve euronun ateşini biranda yükseltti. Anak tablo uzun sürmedi. 3,62 kuruşu gören dolar yönünü yeniden aşağı çevirdi ve haftayı 3,57 bandında kapadı.

Kısa süreli 3,94'ü gören Euroda 3,90 seviyelerinde sabitlendi. Ekonomist Bülent Soylan'a göre; dövizdeki düşüşün nedeni piyasaya müdahale edilmesi.

TÜRKİYE'DE DÖVİZİN BOLLAŞMASI İÇİN BİR SEBEP YOK. EKONOMİ İSTİHDAMDA BİR İLERLEME YOK. BİZİM PARAMIZIN DEĞERLENMESİ İÇİN BİR SEBEP YOK. TAM TERSİ BİR TABLO VAR. ŞARTLAR BÖYLE OLMAMASI GEREKTİĞİNİ GÖSTERİYOR. DIŞARDAN PİYASAYA BİR MÜDAHALE VAR. BU NEDENLE DÖVİZ TALEBİ DÜŞÜK

Uzmanlar borsadaki yükselişin de suni olduğunu vurguluyor.

BORSADA ENTERESAN BİR YÜKSELİŞ VAR.BORSADAKİ ŞİRKETLER DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR GİBİ GÖRÜNÜŞE BAKILIRSA BÖYLE BİR DURUM YOK. İHRACATTA ARTIŞ YOKKEN HİSSE SENETLERİNİN YÜKSELMESİ SUNİ BİR YÜKSELME VAR. DÖVİZ PİYASASINDAN KAÇAN PARANIN BORSAYA YÜKLENMESİNDEN OLAN PARA. SPEKÜLATÖRLER DÖVİZDE BİR YÜKSELME OLMAYACAĞI İÇİN BORSAYI TERCİH EDİYOR

Uzmanların yatırımcılara uyarısı var.

GENEL ŞARTLARA BAKILDIĞINDA YATIRIM İÇİN HOŞ ORTAM YOK.ÇOK RADİKAL KARARLAR ALMAMALI. VERİMİNİ ARTTIRMAYA ÇALIŞMALI.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz