Genç çiftçiye destek

Genç çiftçiye destek

Bu yıl genç çiftçilere 151 bin baş hayvan dağıtılacak. Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında yapılacak yardımlar, 2018 yılına kadar devam edecek.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 16 bin 100 çiftçiye 483 milyon lira hibe desteği verileceğini açıkladı.

Bu kapsamda bu yıl genç çiftçilere 151 bin baş hayvan dağıtılacak.

2016-2018 yıllarını kapsayacak genç çiftçi projelerine 30 bin lira hibe verilmesini öngören Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’nın 2017 yılı başvuruları sona erdi.

İlk kez 2016’da uygulanan hibe desteği için geçen yıl 397 bin genç çiftçi başvurmuştu. Bu çiftçilerden 14 bin 790 çiftçinin projesi kabul edildi.

Geçen yıla göre hibe desteği almak için proje başvurusu yapanların sayısı yüzde 50 azaldı. Destek verilecek çiftçi sayısı ise 16 bin 100 olarak belirlendi.

Başvurular, illerde vali veya vali yardımcısı başkanlığında kurulan komisyonlarda değerlendirilecek. Değerlendirme sonunda belirlenen genç çiftçilerle hibe sözleşmeleri, bakanlığın il ve ilçe müdürlüklerince imzalanacak ve projelerin uygulanmasına başlanacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz