ABD'nin YPG'ye ağır silah desteği piyasaları etkiledi

ABD'nin YPG'ye ağır silah desteği piyasaları etkiledi

ABD yönetiminin, terör örgütü YPG'ye ağır silah verilmesini öngören kararı onaylaması piyasalarda jeopolitik kaygıları arttırdı...Dolar 3 lira 60 kuruş sınırına dayandı; Euro da 3 lira 90 kuruşun üzerine çıktı...Peki dövizdeki bu hareketlenme ne kadar sürer? Uzmanlara sorduk...

ABD yönetimi, Terör örgütü YPG'ye ağır silah verilmesini öngören kararı onayladı; döviz hareketlendi

"JEOPOLİTİK RİSK DOLARI HER ZAMAN FİYATLAYAN BİR DURUM."

Dolar 3 lira 60 kuruş sınırına dayandı; Euro da 3 lira 90 kuruşun üzerine çıktı

"BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE ABD KAYNAKLI HABERLERE DUYARLI BİR PİYASA GÖREBİLİRİZ. SAYIN CUMHURBAŞKANININ ABD ZİYARETİ SONRASINDA GÖZLER BU TARAFTA OLACAK GİBİ GÖRÜLÜYOR. DOLAR TL DE 3,65 SEVİYESİ KIRILMADAN YÜKSELİŞİ KONUŞMAK İÇİN ERKEN. 3,65 E KADAR OLAN YÜKSELİŞİ TEPKİ HARELETİ OLARAK DEĞERLENDİRECEĞİZ"

"EURO TARAFINDA... 3,95 SEVİYESİ ÜZERİNDE BİR KIRILMA OLURSA O ZAMAN YÜKSELİŞ OLABİLİR."

Güne yükselişle başlayan gram altın ise 142,2 lirayı gördükten sonra 141,7 lira seviyesinde dengelendi.

"TRUMP'IN NE YAPACAĞI YA DA NE YAPAMAYACAĞINA BAKILDIĞI BEKLENTİLERİ, ALTINA YENİ OYUN ALANLARI YENİ FİYATLAMALARI GETİREBİLİR. "

Uzmanlara göre piyasalar üzerinde, jeopolitik kaygıların yanı sıra, ABD merkez bankası FED'in faiz arttırımına yönelik kararı da etkili olacak.

"HAZİRAN'DA FAİZ ARTTIRIMI MASADA. GELİŞMEKTE OLAN PARA BİRİMLERİ DE DEĞER KAYBEDİYOR. ÇOK FAZLA DOLAR AÇIĞI OLMADAN DOLAR ÜZERİNDEN BORÇLANMADAN BU DÖNEMİ ATLATMAMIZ GEREKİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz