Genelkurmay Başkanlığı'ndan 23 Nisan’a özel video

Genelkurmay Başkanlığı'ndan 23 Nisan’a özel video

Genelkurmay Başkanlığı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile "Küçük Hanımlar, Küçük Beyler" adlı video hazırladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklar ile çektirdiği fotoğraflar paylaşıldı. Büyük Önder'in, manevi kızı Ülkü Adatepe ile 1936 yılında kameralara yansıyan görüntüleri de kamuoyuna sunuldu.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, "geleceğin yıldızı" dediği çocuklarla çekilen fotoğrafları, kamuoyu ile paylaşıldı.

Genelkurmay Başkanlığınca, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "Küçük Hanımlar, Küçük Beyler" videosu hazırlandı.

Ata'nın, "Küçük hanımlar, küçük beyler. Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, ikbal ışığısızınız. Yurdu asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz" şeklindeki sözleri hatırlatılarak başlayan videoda, Atatürk'ün çeşitli ziyaretlerinde çocuklar ile çekilen fotoğrafları yer aldı.

Videoya ilişkin yapılan açıklamada da "Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk devletinin devamını emanet edeceğimiz, yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacı ile 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir" ifadesi yer aldı.

Genelkurmay başkanlığı, Mustafa Kemal Atatürk'ün 12 Eylül 1936'da manevi kızı Ülkü Adatepe ile İstanbul Florya'da kaydedilen görüntüleri de kamuoyuna sunuldu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz