Dövizde kayıp sürüyor

Dövizde kayıp sürüyor

Referandum sonrası yönünü yukarı çeviren Borsa İstanbul 2013 yılı Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü.Dövizdeki kayıp ise sürüyor... Dolar BUGÜN 3 Lira 66 Kuruşun , Euro da 3 Lira 91 Kuruşun altına indi...

"REFERANDUMUN BİTMESİYLE BİRLİKTE PİYASALAR BİRAZ DAHA KENDİ YOLUNA BAKIYOR "
"DÖVİZ CEPHESİNDE NE 3.65'İN ALTINDAKİ GERİLEME HAREKETİNİ NE DE 3.68'İN ÜZERİNDE BİR FİYATLAMAYLA BİRLİKTE 3.72 SEVİYESİNE DOĞRU HAREKET ETTİĞİNİ GÖRÜYORUZ."

Dövizdeki referandum sonrasında başlayan düşüş trendi devam ediyor...Haftanın son işlem gününde dolar 3. Lira 66 Kuruşun, Euro da 3 Lira 91 Kuruşun altına indi.

"3.65 SEVİYELERİNDE HAREKET EDEN BİR HAVA VAR. AMA BU 3.65 SEVİYESİNİ ÖNEMLİ BÖLGE OLARAK GÖRÜYORUZ. ÇÜNKÜ 3.63 SEVİYELERİNE KADAR OLASI GERİLEMELERİN DEVAM EDECEĞİNİHATTA 3.60 SEVİYELERİNE DOĞRU GERİ ÇEKİLME GÖREBİLİRİZ."

Borsa İstanbul ise 2013 Mayısı'ndan bu yana en yüksek seviyesini gördü.

"BORSA TARAFINDA POZİTİF HAVA DEVAM EDİYOR 90 BİN ÜZERİNDEKİ HER HAREKETTE PİYASALARI 93 BİN 94 BİN SEVİYELERİNE KADAR YUKARI YÖNLÜHAEREKETİNİ DEVAM ETTİRMESİNİ BEKLEYEBİLİRİZ."

Altın cephesi de hareketli.

"ONS ALTIN 1250 DOLAR ÜZERİNDE KALDIĞI SÜRECE YÜKSELİŞİ DEVAM EDECEK GİBİ GÖRÜNÜYOR. GRAM ALTININ 153 -154 SEVİYESİNE DOĞRU HAMLE YAPTIĞINI GÖRÜYORUZ. BUGÜN 149-148 SEVİYELERİNDE FİYATLAMA OLABİLİR."

Uzmanlara göre altın fiyatları jeopolitik gelişmelere göre yön belirleyecek .

"ONS ALTINDA YUKARI HAREKETLİLİĞİN JEOPOLİTİK RİSK ALTINDA GELDİĞİNDE GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK SURİYE GİBİ GELİŞMELERİN YENİDEN GÜNDEME GELMESİ ALTINDA HAREKETLİLİĞİ DEĞİŞTİREBİLİR."

Piyasadaki hareketlilikte Avrupa'daki seçimler ve amerikan merkez bankası FED'in atacağı adımlar da etkili olacak.

"YURT DIŞINDAKİ FİYATLAMALAR ÖNEMLİ OLACAK. AVRUPA'DA SEÇİM ATMOSFERİ PİYASALAR BAKIMINDAN ÖNEMLİ OLACAK. DİĞER TARAFTAN AMERİKA2YA BAKMAYA DEVAM EDİYORUZ MARTTA FED FAİZLERİ ARTTIRDI MAYIS VE HAZİRA TOPLANTILARI KALDI YENİ BİR FAİZ ARTŞINA GİTME OLASILIĞI YÜZDE 60'TI ŞİMDİ YÜZDE 50'NİN ALTINA GERİ ÇEKİLDİĞİNİ GÖRÜYORUZ. PİYASALAR FAİZ NOKTASINDA HAZİRANA KADAR HAMLE BEKLEMİYOR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz