''VI. Psikolojik danışma ve rehberlik günleri''

''VI. Psikolojik danışma ve rehberlik günleri''

Başkent üniversitesi VI. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Günleri, başladı. “Kendine iyi davran. Çünkü ömür boyu kendinlesin” sloganı ile başlatılan etkinliğe, Başkent Üniversitesi Rektörü Ali Haberal ve Prof. Dr. Üstün Dökmen ile çok sayıda akademisyenin yanısıra öğrenciler katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Haberal, ruh sağlığının önemine dikkat çekti...

"DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNE GÖRE SAĞLIKLI BİR KİŞİ SADECE BEDENEN DEĞİL RUHSAL OLARAKTA SAĞLIĞIN BİRLİKTE OLMASINI İFADE ETMEKTEDİR..."

Başkent Üniversitesi VI. Psikolojik Danışma ve Rehberlik Günleri ''kendine iyi davran çünkü ömür boyu kendinlesin'' sloganıyla başladı...
Toplantıya Prof.Dr. Ali Haberal, Prof. Dr. Üstün Dökmen, Prof.Dr. Sadegül Akbaba Altun, Prof. Dr. Füsun Eyidoğan ve akademisyenler ile çok sayıda öğrenci katıldı..

Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal ruh sağlığın önemine dikkati çekti.

"BUGÜNLERE GELİNDİĞİNDE GENEL İTİBARİYLE DÜNYANIN TOPLUM PSİKOLOJİSİNİN BİRAZ DAHA BOZULDUĞUNU GÖRMEKTEYİZ....ÇEŞİTLİ NEDENLER VAR..NüFUSUN ARTMASI, ÜLKELERİN HIRSLARI LİDERLERİN YAKLAŞIM TARZLARI, BUNLAR BİZİM RUHSAL YAPIMIZI ÇOK YAKINDAN ETKİLİYOR.
RUHSAL DENGE OLAMDAN BEDEN SAĞLIĞI BİR İŞE YARAMAZ. BU İKİSİNİN DENGELİ OLMASI LAZIM. FİZİKSEL OLARAK ÇOK SAĞLILKLI OLABİLİR. PSİKOLOJİK OLARAK PROBLEMLİYSE BUNUN SADECE KENDİSİNDE DEĞİL TOPLUMA DA AİLESİNDEN ZARALARI OLACAKTIR. HEPİMİZN BU KONUDA ÖNCELİKLE FİZİKSEL, SONRA DA RUHSAL SAĞLIĞIMIZA DİKKAT ETMEMİZ GEREKMEKTEDİR.. BU TÜR TOPLANTILAR ÇOCUKLARIMIZN BUNDAN SONRAKİ GELİŞMELERE DEĞER YARGILARINA TOPLUMUN YÖNLENDİRİLMESİNE ÜLKESİNE VATANINA OLAN BAĞLILIĞINI VE KENDİ GELECEĞİNİ EN YAKINDAN İLGİLENDİRECEK FAKTÖRLER OLACAKTIR.."

Toplantıda, daha sonra “Kişilerarası İlişkilerde Yakınlık ve Mesafe Temalı Film Terapisi Uygulaması” anlatıldı...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz