Şırnak'tan acı haber 2 asker şehit, 2 asker yaralı

Şırnak'tan acı haber 2 asker şehit, 2 asker yaralı

Yürek yakan haber, Şırnak'tan geldi... Uludere ilçesinde, teröristlerce üs bölgesine düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.Bölgede başlatılan operasyonda 6 terörist öldürüldü. Genelkurmay Başkanlığı, 5 askerimizin şehit olduğu son 1 haftada 45 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıklarken; DÜN 26 teröristin öldürüldüğü açıklanan Bestler-Dereler bölgesinde 3 teröristin daha etkisiz hale getirildi. Bölgede çatışmalar eşliğinde devam eden operasyonda toplam sayı 29'a yükseldi.

Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Andaç Jandarma Tabur Komutanlığı Kopki Tepe Üs Bölgesi'ne teröristlerce saldırı düzenlendi.

Saldırıda, 2 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı.

Yaralı askerler, helikopterle Şırnak Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Çatışma bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, başlatılan operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, terörle mücadelede "son bir haftaya" ilişkin bilgileri paylaştı...

Buna göre, 14-20 Nisan tarihleri arasında, Şırnak Beytüşşebap; Hakkari Yüksekova; Diyarbakır Lice; Batman Sason; Mardin Dargeçit ve Bitlis merkezde operasyonlar gerçekleştirildi.

5 askerin şehit olduğu, 45 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonlarda, 13 piyade tüfeği, 1 makineli tüfek, 5 tabanca, 1 law, 1 bomba atar ve 17 el bombası ele geçirildi.

34 el yapımı patlayıcı imha edilirken, patlayıcı yapımında kullanılan bin 250 kilo amonyum nitrat, çok miktarda değişik çap ve cinste mühimmat ile fünye bulundu.

Teröristlere ait 8 sığınak ve mağara kullanılamaz hale getirildi. İkiz plaka kaydı bulunan ve bombalı eylemlerde kullanılacağı değerlendirilen 4 araç ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasını, Şırnak'tan gelen yeni bir haber takip etti.

Bestler-Dereler bölgesinde devam eden operasyonda 3 terörist daha etkisiz hale getirildi. Bölgedeki operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 29’a yükseldi.

Teröristlerden birinin, bölücü terör örgütü sözde bölge sorumlusunun doktoru olduğu tespit edildi.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde ise operasyona çıkan askeri birliklere teröristler tarafından ateş açılması ile kısa süreli bir çatışma yaşandı.

Çatışmada teröristlerin bulunduğu bölge yoğun ateş altına alınırken, teröristler ormanlık alandan faydalanarak kaçtı.

Silvan ilçesinde de teröristlerin camiye gizlediği 2 uzun namlulu silah ve bu silahlara ait mühimmat ile el bombası ele geçirildi.

Kulp ilçesinde düzenlenecek operasyon öncesi 8 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Kentte terör örgütünün finans kaynağına yönelik operasyonlarda ele geçirilen 30 ton uyuşturucu madde yakılarak imha edildi. Uyuşturucunun piyasa değerinin yaklaşık 150 milyon lira olduğu kaydedildi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde de yola patlayıcı döşeyen 2 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Şemdinli ilçesinde sürüdrülen operasyonda da terör örgütüne ait 3 mağarada mühimmat ev yaşam malzemesi ele geçirildi.

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, 1 Ocak'tan bugüne kadar Şemdinli'de 14, Çukurca'da 22, Yüksekova'da ise 30 olmak üzere Hakkari'de 66 teröristin etkisiz hale getirildiği duyurdu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz