Başbakan yardımcısı Şimşek Washington'da

Başbakan yardımcısı Şimşek Washington'da

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, önemli alanlarda reformların en kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti. Konuşmasında Avrupa Birliği konusuna değinen Şimşek, "Türkiye'nin AB'ye, AB'nin Türkiye'ye ihtiyacı var" dedi.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki resmi temasları kapsamında, başkent Washington'da, ABD Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Turkish Heritage Organization tarafından organize edilen panelde konuştu.

Şimşek 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumuna işaret ederek, Türkiye'nin son yıllarda zor süreçlerden geçtiğini ancak tüm zorluklara rağmen hala istikrarlı bir şekilde yoluna devam ettiğini söyledi. Halk oylamasından "evet" çıkmasıyla bu istikrar sürecinin daha sağlamlaşacağını ifade etti.

Yeni dönemde, birkaç yıl önce tasarlanan kapsamlı reform programına öncelik verileceğini aktaran Başbakan Yardımcısı, başta eğitim, vergi, adalet ve iş gücü piyasasına yönelik olmak üzere planlanan reformların, mümkün olan en kısa sürede hayata geçirileceğini belirtti. şemşek, "2019'a kadar herhangi bir seçim yapılmayacak, şu anda önümüzde çok güçlü bir reform programımız var" diye konuştu.

Avrupa Birliği ile ilişkilere de değinen başbakan yardımcısı "Türkiye her anlamda evrensel değerlere ve hukukun üstünlüğüne bağlıydı, bağlı olmaya da devam edecektir. Batının bir parçası olmaya da devam edeceğiz. AB'nin Türkiye'ye, Türkiye'nin de AB'ye ihtiyacı var" değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz