YSK kararına tepki protestoları devam ediyor

YSK kararına tepki protestoları devam ediyor

Yüksek Seçim Kurulu'nun referandumda mühürsüz oyları geçerli saymasına tepkiler sürüyor... Denizli'de toplanan bir grup, temsili sandığa üzerinde 'hayır' yazılı peçeteler atarak alınan kararı protesto etti. Referandumun iptali için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen bir kadın doktor, Eskişehir'de alkışlarla karşılandı. Almanya'nın Köln kentinde de çoğunluğu kadınlardan oluşan grup eylem yaptı.

Anayasa referandumunda YSK'nın dışardan getirildikleri kanıtlanmadıkça mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılmasına ilişkin verdiği kararın yankıları sürüyor.

Denizli'de Candoğan Parkı'nda toplanan 'Hayır Daha Bitmedi Platformu' üyesi yaklaşık 100 kişi YSK'yı protesto etti.

Eylemciler, üzerinde 'hayır' yazılı peçeteleri, temsili 1725 numaralı kartondan sandığa atarak tepkilerini gösterdi.

Referandumun iptali için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Dr.Hülya Şen, Bilecik'in Bozüyük İlçesinden Eskişehir'e geldi.

Şen'i İsmet İnönü Caddesi Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde Eskişehir Hayır Platformu üyeleri alkışlarla karşıladı. Platform üyeleri ile birlikte Porsuk Bulvarı'na kadar yürüyen Şen, burada bir konuşma yaptı.

"ÖYLE BİR DÖNEMDEYİZ Kİ SADECE BİZ KAYBEDİYORUZ. ARTIK YSK KARARINI, EVET DE DESE, HAYIR DA DESE HÜKMÜ YOK. BUNDAN SONRA O MERCİNİN VERECEĞİ KARARIN BENCE HÜKMÜ YOK. BENCE YSK'NIN DA BİR HÜKMÜ YOK. CUMHURBAŞKANININ ANAYASAYI TANIMADIĞI BİR YERDE BEN DE YSK'YI TANIMIYORUM."

Geceyi Eskişehir'de geçiren Şen'in BUGÜN Ankara'ya doğru yola çıkacağı belirtildi.

Yüksek Seçim kurulunun mühürsüz oyları geçerli sayması ve iptal başvurularını reddetmesi Almanya'da da protesto edildi.

Tarihi Köln Katedrali önünde bir araya gelen çoğunluğu kadınlardan oluşan kalabalık grup, sloganlar attı, dövizler taşıdı.

Gösteri sırasında gruptakilere sözlü tacizde bulunan bir kişi, organizatörler tarafından alandan uzaklaştırıldı. Bu sırada küçük çaplı arbede yaşandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz