İBB 2016 yılı faaliyet raporu belediye meclisince onaylandı

İBB 2016 yılı faaliyet raporu belediye meclisince onaylandı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne, İstanbul'un 2016 karnesini sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 5 yeni metro hattının ihale süreçlerinin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde yapım çalışmalarının başlayacağını açıkladı. Topbaş, oturumda CHP'lilerin sert eleştirilerine "İstanbul'da 3 dönemdir başkanlık yapıyorum, bu son dönemim. Canınız çok sıkılırsa çizmelerimizi giyeriz" diyerek yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Meclisi 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın yönettiği oturumda, 2016 yılında yapılan çalışmaları ve önümüzdeki süreçte yapılacak projeleri anlattı.

Topbaş, kentteki yeni metro hatlarına ilişkin konuştu.

"BEŞ METRO HATTIMIZ SÖZLEŞME İMZALAMA AŞAMASINA GELDİ. YAKIN GELECEKTE DE TEMEL ATMALARINI BERABER YAPARIZ. BAŞAKŞEHİR-KAYAŞEHİR METROSU 6 KİLOMETRELİK, BAĞCILAR-KİRAZLI-KÜÇÜKÇEKMECE-HALKALI METROSU 9,7 KİLOMETRELİK, KAYNARCA-PENDİK-TUZLA METROSU 12 KİLOMETRELİK, ÇEKMEKÖY-TAŞDELEN-SULTANBEYLİ METROSU 17,8 KİLOMETRELİK, ÜMRANİYE-ATAŞEHİR-GÖZTEPE METROSU 13 KİLOMETRELİK HAT."

Kadir Topbaş’ın ardından AK Parti Grubu adına Özlem Yir, CHP Grubu adına Hakkı Sağlam birer konuşma yaparak faaliyet raporunu değerlendirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 Yılı Faaliyet Raporu, Belediye Meclisinde değerlendirmelerin ardından yapılan oylamada 160 kabul, 81 ret oyuyla onaylandı.

Oylamanın ardından üyelere teşekkür eden Topbaş, CHP'li meclis üyelerinin eleştirilerine yanıt verdi.

"BENİM SİYASİ HAYATIMDA DAHA ÖNCE SÖYLEDİM SON DÖNEMİM DİYE BAHSETTİM. BAŞKANLIK OLARAK İSTANBUL'DA 3 DÖNEM BAŞKANLIK YAPIYORUM. BURADA İSTANBULDAKİLERİN TAKDİRLERİYLE BUGÜNE KADAR HİZMETİMİZİ ÜRETTİK VE BUGÜNE GELDİK. ÇOK MERAK EDİYORSANIZ, CANINIZ ÇOK SIKILIRSA ÇİZMELERİMİZİ GİYERİZ. VE HİZMET ÜRETENİN YANINDA OLURUZ ONDAN ENDİŞENİZ OLMASIN."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz