Meclis genel kurul salonu yenilecek

Meclis genel kurul salonu yenilecek

15 Temmuz’dan buyana süren tadilat çalışması yenilenen kulislerle sınırlı kalmıyor. Meclis genel Kurul salonu da 2019'da yapılacak seçimlerden önce yenilenecek. Genel Kurul salonu, yeni sistemle uyumlu hale getirilecek.

Referandumun ardından şimdilik tartışmalı da olsa yeni sistemin adı Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi..

Yenin sistemle birlikte bir çok şey değişecek. Yasalar gibi mekanlar da sisteme uyumlu hale getirilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ BERABERİNDE ZORUNLU DEĞİŞİKLİKLERİ DE GETİRİYOR BUNLARDANBİRİ DE GENE L KURUL SALONUNU YENİDEN DÜZENLENMESİ

Cumhlurbaşkanlığı sisteminde milletvekili sayısı 600 olacağı için koltuk düzeni sayısı da değişecek.Yeni sistemde Başbakan ve bakanların sıraları da kaldırılacak

2019 yılındaki seçimden önce yapılacak o değişiklikler için Bir grup meclis bürokratı, genel kurul salonunu gezdi.

ESKİ MECLİS BAŞKANI MUSTAFA KALEMLİ DÖNEMİNDE YENİDEN YAPILAN MECLİS GENEL KURUL SALONUNDAKİ MİLLETVEKİLİ KOLTULAKLIRIN HEM RENGİ HEM DE DERİSİ UZUN YILLAR TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU.

Yaklaşık 20 yıl önce değiştirildiğinde maliyeti de gündem olan, “ceylan derisi koltuk” iddialarına karşın bu kez "dana derisinden” yapılan koltukların kullanılacağı belirtiliyor.

Koltukların turuncu rengi Genel Kurul salonundaki kavgaların nedeni olarak gösteriliyordu. Koltukların renginin de değişeceği ancak hangi renk olacağına henüz karar verilmediği öne sürüldü.

NACİ BOSTANCI - BEN ÖYLEBİR ŞEY HİSSETMİYORUM ....ASIL TAHRİK EDİCİ BU..

20 YILDIR KULLANILAN BU KOLTUKLAR VE TÜM ELEKNKONİK SİSTEM DEYİM YERİNDEYSE BAŞTAY AYAĞA DEĞİŞTİRİLECEK

Genel Kurul'daki localar, Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları ile yüksek yargı üyelerine ayrılmış durumda. Buralar da yeniden düzenlenecek. Sistemde cumhurbaşkanı yardımcıları olacağı için onların da bu localarda yeri olacak

Tören salonu üzerindeki alanda hummalı bir çalışma var. Burası eskiden insan hakları komisyonu tarafından kullanılıyordu. Meclis'te buranın Cumhurbaşkanı makam odası olacağı ifade ediliyor.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından eski halkla ilişkiler binası da yıkılmıştı. Buraya da milletvekillerinin yeni çalışma odalarının yapılacağı altında ise sınğınak ve ayrı bir genel kurul salonu olacağı kaydediliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz