Prof.Dr.Haberal ve ekibi aralıksız 20 saatte 6 başarılı organ nakli ameliyatı yaptı

Prof.Dr.Haberal ve ekibi aralıksız 20 saatte 6 başarılı organ nakli ameliyatı yaptı

Başkent Üniversitesi İstanbul Hastanesi'nde; aralıksız 20 saatte 6 ameliyat ile üç hasta daha sağlıklı bir yaşama ilk adımını attı...Prof.Dr.Mehmet Haberal ve ekibi tarafından gerçekleştirilen kadavradan karaciğer ve 2 böbrek nakliyle hastalar, yeni bir yaşama merhaba dedi.

Dünya Organ nakli derneğinin seçilmiş başkanı Prof Dr Mehmet Haberal ve ekibi, kronik organ hastalarına yaşam umudu olmaya devam ediyor.

Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesinde 20 saat icinde 6 ameliyat yapıldı; kadavradan karaciğer ve iki böbrek nakli ile hastalar sağlıklı bir yaşama ilk adımlarını attı..

71 yaşındaki Ahmet İlhami Özel, karaciğer yetmezliği nedeniyle 5 yıldır tedavi altındaydı.Tam umutlar tükendi derken hayatını kaybeden bir vatandaşın ailesi tarafından organlarının bağışlanması Özel'e hayat verdi.

Başkent Üniversitesi İstanbul hastanesi organ nakli ekibi gece yarısı karaciğeri çıkarmak için beylikdüzüne yola çıktı. O dakikalarda hasta ameliyata hazırlandı ve alınan karaciğer Prof Dr mehmet Haberal ve ekibi tarafından Ahmet İlhami Özel'e başarılı bir ameliyat ile nakledildi.

51 yaşındaki Fikri Yeniyol son bir yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giriyordu.44 yaşındaki Gülten Yeniyol,eşine böbreğini başlamaya karar verdi.Kan ve doku uyumunun tespitinin ardından nakil yapılmasına karar verildi.Yeniyol çiftinin de nakil süreci başarı ile tamamlandı.

52 yaşındaki Ahmet Yalçınkaya da böbrek yetmezliği nedeniyle yaşamını diyalize girerek sürdürmekteydi.45 yaşındaki Yusuf Yalçınkaya ağabeyine böbreğini verdi. Prof Dr Mehmet Haberal ve ekibinin Başkent üniversitesi istanbul Hastanesinde yaptığı bu üç nakille hastalar yeni bir yaşam yolcuğuna başladı.

Yüzleri gülen hasta aileleri, Prof. Haberal ve ekibine şükranlarını iletti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz