'33. Çocuk Şenliği' başladı

'33. Çocuk Şenliği' başladı

Çocukların yeni hayaller kurmasını, sanat ve edebiyat dünyası ile tanışmasını sağlamak amacıyla organize edilen etkinlik kapsamında, eğlenceli gösterilerin yanı sıra konuk tiyatro ekiplerinin 11, Şehir Tiyatrolarının da 9 oyunu sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen "33. Çocuk Şenliği", çok sayıda çocuğun katılımıyla Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde başladı.

Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Süha Uygur, açılış töreninde yaptığı açıklamada, şenliğin 33. yıldır yapıldığının anlattı.

Çocuk şenliğinin 23 Nisan haftasıyla bağlantılı bir şenlik olduğuna işaret eden Uygur, "Bir hafta boyunca, bütün salonlarımızda çocuklarımız için çeşitli çocuk oyunları, aktiviteler, konserler ve eğlenceli bir program olacak. Onları mutlu edebilecek bir organizasyon yaptık. Büyükşehir Belediye Bandosu, açılışta harika bir konser verdi ve çocuklarımız dans etti. Pollyanna oyunuyla da şenlik başladı. 23 Nisan günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde yeni çocuk oyunu 'Dedektif Köpek Cash' ile de finali yapacağız." dedi.

Şenlik kapsamında birçok oyun sergileneceğini dile getiren Uygur, etkinliklerin Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yanı sıra, Fatih Reşat Nuri, Kağıthane Sadabad ve Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu, Kadıköy Haldun Taner, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Üsküdar Kerem Yılmazer ve Musahipzade Celal Sahnesinde gerçekleşeceğini dile getirdi.

Uygur, konuk tiyatroların da şenliğe katıldığını anlatarak, "Dopdolu bir çocuk şenliğini çocuklarımıza armağan edeceğiz. Bütün çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramını kutluyorum. Gözlerinden de sevgiyle öpüyorum." ifadelerini kullandı.

Çocukların yeni hayaller kurmasını, sanat ve edebiyat dünyası ile tanışmasını sağlamak amacıyla organize edilen etkinlik kapsamında, çocuklar için eğlenceli gösterilerin yanı sıra konuk tiyatro ekiplerinin 11, Şehir Tiyatrolarının 9 oyunu sahnelenecek. Üç konserin de gerçekleşeceği etkinlikte, ünlü tiyatro sanatçıları masal okuma etkinliklerinde çocuklarla bir araya gelecek. Resim, yazarlık, ses eğitimi, heykel, dans, tasarım, yoga, pilates ve müzik gibi konularda da 25 atölye çalışması çocuklarla buluşacak.

Şehir Tiyatroları tarafından ücretsiz düzenlenen şenlik, 23 Nisan'da sona erecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz