MHP referandum kitapçığı hazırladı

  • 20 Mart 2017

Milliyetçi Hareket Partisi, referandum kampanyası için yeni kitapçık hazırladı. "MHP'nin saldırıların odağında olmasının sebepleri" adlı kitapçıkta, "Türkeş'e muhalefet edenler ile Bahçeli'ye karşı çıkanlar aynı" denildi... FETO terör örgütü için de "Masonluk tarzı bir teşekkül" ifadesi kullanıldı.


Referandum süreci ve MHP'nin saldırıların odağında olmasının sebepleri" adlı kitapçık, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından hazırlandı.

30 sayfadan oluşan kitapçıkta, Milliyetçi Hareket Partisi ile Genel Başkan Devlet Bahçeli aleyhinde yürütülen kampanyanın nedenlerine ayrıntısıyla yer verildi.

MHP'nin anayasa değişikliği sürecinin, "başat aktörü" olduğunun altı çizilen kitapçıkta, partiye saldıran siyasi yapının arkasında emperyalist güçler olduğu belirtildi.

"EMPARYALİST KÜRESEL GÜÇLERİN AMACI; TÜRKİYEYİ KONTROL EDEBİLEN YÖNETEBİLEN, UYDU BİR DEVLET HALİNE GETİRMEK; GEÇMİŞTEN TEVARÜS ETTİĞİ EMPARYAL KÜLTÜRÜN IŞIĞINDA OSMANLI DEVLETİ MİSALİ GÜÇLÜ BİR KÜRESEL AKTÖR OLARAK YENİDEN ULUSLARARASI PLATFORMDA SAHNE ALMASINI ENGELLEMEKTİR "

MHP'nin 12 Eylül 1980 askeri darbesine karşı en sert mücaledeyi veren hareket olduğu hatırlatılan kitapçıkta, 12 Eylül sonrası FETÖ yapılanmasına işaret edildi.

"12 EYLÜL'DEN SONRA TÜRKİYE'Yİ ÇEKİP ÇEVİRMEYE DÖNÜK KÜRESEL PROJELERİN DEVAMI NİTELİĞİNDE FETÖ HAREKETİNİN TEMELLERİ ATILMIŞTIR. FETÖ'NÜN ASKERİYEDE ÖRGÜTLENMESİ İSE TESADÜFİ DEĞİLDİR. EMPERYALİZMİN ÖNCEKİ BAŞARISIZLIKLARINA KARŞILIK ALTERNATİF BİR PROJE OLARAK, FETÖ'NÜN TEMELLERİ ATILMIŞTIR. ZAMAN İÇİNDE TÜRKİYE'DE SİYASETİ YÖNLENDİREN MASONLUK TARZI BİR TEŞEKKÜL ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, merhum Alparslan Türkeş'in misyonunu sürdürdüğü belirtilen kitapçıkta, "Türkeş'e muhalefet edenler ile Bahçeli'ye karşı çıkanlar aynı" denildi.