Frankfurt'taki nevruz kutlamalarında pkk flaması açılması

Frankfurt'taki nevruz kutlamalarında pkk flaması açılması

Türkiye'nin tepkisi sonrası Almanya, Frankfurt'taki nevruz kutlamaları hakkında soruşturma başlattı. Alman Polisi, terör örgütü PKK'nın flamasını taşıyanlar hakkında gerekli hukuki adımların atılacağını açıkladı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise Amerikan mevkidaşı Rex tillerson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Türkiye'nin tepkisi sonrası Almanya'nın Frankfurt kentinde gerçekleştirilen nevruz kutlamalarında terör örgütü PKK flamaları ve teröristbaşı Abdullah Öcalan posterlerinin kullanılması hakkında soruşturma başlatıldı.

Alman Polisi, yasaklı simgeler taşıyanlar hakkında gerekli hukuki adımların atılacağını belirtti.

Açıklamada, kanuna aykırı tüm unsurların araştırılacağı, Almanya-Türkiye arasındaki siyasi gelişmelerin polisin herhangi bir olaya yaklaşımında ya da suç unsuru tespit edilmesi yönteminde bir değişikliğe yol açmadığı kaydedildi.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ziyareti öncesi Amerikan mevkidaşı Rex Tillerson ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede, ikili, çarşamba günü Washington'da düzenlenecek IŞİD'le Mücadele Küresel Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın hazırlıkları ve Tillerson'ın Türkiye'ye yapacağı ziyareti ele aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz