Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da konuştu

  • 20 Mart 2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda konuştu; gündeminde referandum, hedefinde Almaya ve Hollanda vardı... Cumhurbaşkanı, iş dünyasına da seslendi...


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da İlim Yayma Vakfı Genel Kurulu’nda konuştu, Avrupa'da yaşananları hatırlattı...

"SON GÜNLERDE İŞTE AVRUPA'DA YAŞANANLAR. ÜLKEMİZE VE DAVAMIZA KARŞI YÜRÜTÜLEN MÜCADELENİN YENİ BİR SAFHAYA GEÇTİĞİNİ GÖSTERİYOR. ŞİMDİYE KADAR MAŞALARIYLA SİLAH VERDİKLERİ, SIRTINI SIVAZLADIKLARI TERÖR ÖRGÜTLERİYLE, BİR DOLARA SATIN ALDIKLARI AJANLARIYLA BİZİ SIKIŞTIRMAYA ÇALIŞANLAR ARTIK BİZZAT SAHAYA İNDİLER. KARDEŞLERİM, MASKELİ BALO SONA ERDİ."

Erdoğan, Nazi benzetmesi eleştirilerine de cevap verdi.

"BAŞTA MERKER O DA SAHİP ÇIKIYOR ONLARA SEN DE NAZİ UYGULAMASI YAPIYORSUN ALMANYADAKİ TÜRK KARDEŞLERİME"

16 Nisan'ın kırılma günü olduğunu söyleyen Erdoğan, ana muhalet partisine yüklendi, yeni sistemde cumhurbaşkanının fesih yetkisi olmadığını ifade etti.

"BİRİLERİ ÇIKIYOR NE DİYOR BU SİSTEM PARLAMENTOYU FESHEDEN SİSTEMDİR, BAKIYORSUN SIFATI AVUKAT, DÜRÜST OL İNTERNET SİTELERİNDE BU YALANLARI SÖYLEMEYİN ANA MUHALEFETİN BAŞNDAKİNİN YALANLARINA ALIŞTIK DA SİZ AYNI LAFLARI ETMEYİN GÜYA OKUMUŞSUNUZ. CB FESİH YETKİSİ YOK. 16 NİSAN BUNUN KARARININ VERİECEĞİ GÜNDÜR BİR KIRILMA GÜNÜ."

Bir sonraki durağı Türkiye Esnaf Buluşması olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında iş dünyasına seslendi.

"İŞ DÜNYAMIZ, LÜTFEN DEDİKODULARA, GÜNCEL TARTIŞMALARA ALDIRMASIN, DEVLETİN VERDİĞİ TEŞVİKLERİ ALIN, İŞİNİZ YOKSA İŞİNİZİ KURUN, VARSA GELİŞTİRİN, BÜYÜTÜN. GÖRECEKSİNİZ Kİ SİZ YÜRÜDÜKÇE DEVLETİNİZ DE SİZİN ÖNÜNÜZÜ AÇMAYA DEVAM EDECEKTİR."