Fransız savaş gemisi buver nasıl battı?

Fransız savaş gemisi buver nasıl battı?

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'ne ilişkin her geçen yıl yeni bir belge ve ayrıntı ortaya çıkıyor...Fransız savaş gemisi Buver'i, anlatıldığı gibi Seyit Onbaşı mı batırdı?; ABD büyükelçisi düşman güçlerine neyi rapor etti?...İşte Yazar Cengiz Özakıncı'nın ,102 yıl önceki kutlu zaferle ilgili elde ettiği son bilgiler...

18 Mart 1915 Çanakkale Deniz zaferiyle ilgili tarih çalışmaları ve araştırmaları sayesinde hergeçen yıl yeni bir bilgi ve belge ortaya çıkıyor

Bunlardan biri de Fransız savaş gemisi Buver'nin nasıl battığına ilişkin

Yazar Cengiz Özakıncı Fransız'ların en güvendiği savaş gemisi Buver'nin son dönemde idda edildiği gibi mayınla değil, boğazın sırtlarından atılan top mermisi ile vurulduğunu söylüyor...Yani Özakıncı, "Seyit onbaşının anlattıkları doğru" diyor .

"BURAYA İNİLDİ AMA YİNE ÇARPARAK BATMADI TOP ATIŞIYLA BATTI SEYİT ONBAŞI NORMAL İNSANIN TAŞIYAMAYACAĞI TOP MERMİLERİYLE ATEŞ ETMİŞ VE FRANSIZLARIN GÜVENDİĞİ SAVAŞ GEMİSİ BATMIŞ"

Özakıncı, kahramanlarımıza karşı çıkan bir kesimin, sürekli farklı iddaları gündeme taşıdığına dikkati çekiyor; ancak son araştırmaların bu görüşlerin tamamını çürüttüğünü vurguluyor.

"TARİHİ KAHRAMANLARIMIZA KARŞI ÇIKAN BİR KESİMDE VAR BUNUN ERMENİ YÜZBAŞI TARAFINDAN ATILAN TOP MERMİSİ İLE BAKTTIĞI SÖYLENİYOR BU TARTIŞILIR HALE GELDİ BİZİM KAHRAMANLARIMIZI DEVRE DIŞI BIRAKMAYA ÇALIŞIYORLAR AMA BU GEMİYİ BATIRAN SEYİT ONBAŞIDIR"

Özakıncının Kanal B mikrofonuna anlattığı bir başka bilgi ise Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Morgenthau hakkında..

"İSTANBUL'DA BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI'NDA KARŞI TARAFTA OLAN BÜYÜKELÇİLER GİTTİ.ABD BÜYÜKELÇİSİ KALDI SAVAŞA KATILMAMIŞ OLDUĞU İÇİN İSTANBULDAYDI. KENDİSİ BİZİ KİTABINDA YAZDIKLARIYLA AYDINLATIYOR ENVER PAŞA'NIN DAVETİYLE TOP BATARYALARINI GEZMEYE ÇIKTIK GÖRDÜM Kİ 1800 DEN KALMA MERMİLERİ VAR VE BUNLAR KISA MENZİLLİ. İŞTE BUNLARI RAPOR EDİYOR VE CESARETLE BOĞAZI GEÇİP GİTMEYE KARAR VERİYORLAR
BU ŞEKİLDE YARI CASUSLUK YAPARAK ZAYIF TARAFLARI RAPOR EDİYOR SONRA BİZİM ASKERİMİZ SİZE 18 MART'TA GEÇİŞİ DURDURDU"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz