Kılıçdaroğlu'ndan referandum eleştirisi

  • 18 Mart 2017

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum sürecinin eşit şartlarda ilerlemediğini söyledi, iktidarı eleştirdi. Ankara Yenimahalle Belediyesi'nin tanıtım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, kendilerinin mağdur edildiğini belirterek, bir kez daha açık oturuma işaret etti. CHP lideri, seçmenlere de sandığa ön yargıyla gitmemeleri çağrısında bulundu.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde Yenimahalle Belediyesi Halk Kart Tanıtım Töreni'ne katıldı.

Kılıçdaroğlu buradaki konuşmasında referandumda "evet" demenin ortak akıldan vazgeçmek demek olduğuna işaret etti. CHP lideri, seçilen bir kişinin hatasının bedelini halkın ödeyeceğini söyledi.

Referandum sürecinin eşit şartlarda ilerlemediğini de belirten Kılıçdaroğlu, iktidara seslendi, açık oturum çağrısını yineledi.

"DEVLETİN FORSUNU, UÇAKLARINI, ARABALARINI, PARASINI, TELEVİZYONLARINI KULLANACAKSIN SONRA MEYDANA ÇIKIP "BEN MAĞDURUM" DİYECEKSİN. SEN NASIL MAĞDURSUN KARDEŞİM? MAĞDUR OLAN BİZİZ. HER TÜRLÜ ENGELLEMEYİ YAPIYORLAR VATANDAŞ DOĞRULARI ÖĞRENMESİN DİYE. BİR ÇIKAR YOL VAR DİYORUZ Kİ BİZ DOĞRULARI ANLATMIYORSAK SENİN TELEVİZYONUNA ÇIKALIM ADAM GİBİ TARTIŞALIM. UYGAR MEDENİ İNSANLAR GİBİ TARTIŞALIM. BEN Mİ YANLIŞ SÖYLÜYORUM SEN Mİ YANLIŞ SÖYLÜYORSUN. ÇIKIP MEYDAN MEYDAN GEZİYORSUN. BİRİ KONUŞUYOR 15 DAKİKA SONRA ÖTEKİ KONUŞUYOR. BÖYLE REFERANDUM OLUR MU? HANGİ EŞİT ŞARTLARDA GİDİYORUZ ARKADAŞLAR."

CHP liderinin seçmenden de bir isteği vardı.

"ÖNYARGILARIMIZLA SANDIĞA GİTMEYECEĞİZ. SANDIĞA AKLIMIZLA MANTIĞIMIZLA GİDECEĞİZ. ŞİMDİ DÜŞÜNME ZAMANI. İŞİN ÖZÜ HEPİMİZ ÇALIŞACAĞIZ. E KILIÇDAROĞLU ÇALIŞIYOR. OLMAZ. BEN ÇALIŞIYORUM SİZLER DE ÇALIŞACAKSINIZ."