Yıldırım: ''zamanı geldiğinde hesabını soracağız''

Yıldırım: ''zamanı geldiğinde hesabını soracağız''

Başbakan Binali Yıldırım, Referandum kampanyası kapsamında, Gümüşhane ve Bayburt'ta halka hitap etti; Gündeminde, AB ülkeleri ile yaşanan kriz vardı. Avrupa'nın ikiyüzlü davrandığını söyleyen yıldırım, "zamanı geldiğinde, hesabını soracağız'' dedi. Başbakan, anayasa değişikliği konusunda ana muhalefete yüklenmeyi de sürdürdü.

"BİZDE DEMOKRASİ VAR DA AVRUPA'DA SON ZAMANLARDA DEMOKRASİDEN ESER YOK. BİR BAKIYORSUNUZ HOLLANDA, BAKANIMIZIN ÖNÜNÜ KESİYOR, ATLARIYLA, İTLERİYLE ORADAKİ SOYDAŞLARIMIZIN ÜZERİNE SALDIRIYOR, DARBEDİYOR. "

Başbakan Binali Yıldırım Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz üzerinden bir kez daha Avrupa'ya yüklendi.

"HANİ NEREDE DEMOKRASİ, HANİ NEREDE İNSAN HAKLARI BU İŞLER LAFLA OLMUYOR. AVRUPA İKİ YÜZLÜLÜK YAPIYOR. MISIR'IN SEÇİLMİŞ CUMHURBAŞKANI ALAŞAĞI OLURKEN SESİ ÇIKMIYOR, DEMOKRASİYİ HATIRLAMIYOR. BOSNA'DA KATLİAM OLURKEN, SOYKIRIM OLURKEN GÖZLERİNİ KAPIYOR, İNSAN HAKLARI AKLINA GELMİYOR, SURİYELİ GÖÇMENLERİ ÜLKELERİNE ALMAMAK İÇİN TEKMELER ATIYORLAR, DUVARLAR ÖRÜYORLAR, KILLARINI KIPIRDATMIYORLAR." ZAMANIN GELİNCE HESABINI SORACAĞIZ..."

Yıldırım anayasa değişikliğine ilişkin bilgi de verdi..

"BU SİSTEMDE SIKIYÖNETİM YOK...KALDIRIYORUZ..TEK ADAM DOĞRU 2 CUMHURBAŞKANIMI SEÇİCEZ..SİZ BURDAN 2 TANEMİ, MUHTAR MI SEÇİYORSUNUZ...TEK ADAM OLACAKSINIZ AMA PATRON SİZ OLACAKSINIZ..BU KADAR BASİT... HAYIRCILAR CEPHESİ TERÖR ÖRÜTÜ TARAFI...."

Başbakan, Gümüşhane'nin ardından Bayburt'a konuştu, CHP antalya milletvekili Deniz Baykal'ı eleştirdi..

BAYBURT: "KONUŞMA BAŞTAN AŞAĞI OFSAYT..ÖYLE BİR LAF ETTİKİ ÇOK ÖZÜLDÜM..DİYORKİ BÖYELE BİR YETKİYİ PADİŞAHA VERSEN PEYGAMERİ BOZARSIN BİR YANDAN KUTSALLARI İSTİSMAR EDERSİN ...SAYGISILIĞI BIRAKIN MİLLETİN DEĞERLERNİ BİR TÜRLÜ İÇLERİNE SİNDİREMEDİLER.."

Yıldırım 2. Zigana Tüneli’nin temel atma törenine de katıldı...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz