Şehit yakınları, Genelkurmay karargahta ağırlandı

Şehit yakınları, Genelkurmay karargahta ağırlandı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, '18 Mart Şehitler Günü' etkinlikleri kapsamında yurdun dörtbir yanından davet edilen şehit aileleri ile biraraya geldi... Şehit ailelerine hitap eden Akar, ''Aziz şehitlerimizin fedakarlık ve kahramanlıkları karşısında sözler, yetersiz kalıyor'' dedi.

Genelkurmay Başkanı Akar, 18 Mart Şehitler günü etkinlikleri kapsamında yurdun dörtbir yanından davet edilen şehit aileleri ile "18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi" başlıklı programda biraraya geldi.

Genelkurmay Karargahında düzenlenen törene; Çanakkale ve Kore savaşları, Kıbrıs Barış ve Fırat kalkanı harekatları, Terörle Mücadele, Merasim Sokak Saldırısı ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan asker, polis, memur, güvenlik korucusu, öğretmen ve sivillerin yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan tören, kısa film gösterisi ile devam etti.

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Seçkin Çil'in ağabeyi Hava Astsubay Üstçavuş Hüseyin Çil konuştu..

Kürsüye daha sonra Genelkurmay Başkanı Akar, geldi...

- AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN FEDAKARLIK VE KAHRAMANLIKLARI KARŞISINDA SÖZLERİN YETERSİZ KALDIĞINI BELİRTMEK İSTERİM. EBEDİ BAŞKOMUTAN GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATRÜK'ÜN SAKARYA ZAFERİ SONRASI DİLE GETİRDİĞİ, BU MİLLETİN EVLATLARININ FEDAKARLIKLARI VE KAHRAMANLIKLARI İÇİN BİR ÖLÇÜ BULUNAMAZ VECİZESİ, BU GERÇEĞİ EN AÇIK BİÇİMDE İFADE ETMEKTEDİR.

Konuşmanın ardından Akar ve komutanlar, şehit yakınları ile yemek yedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz