Kılıçdaroğlu Aydın'da STK'larla biraraya geldi

Kılıçdaroğlu Aydın'da STK'larla biraraya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da sivil toplum kuruluşları ile biraraya geldi. Anayasa değişikliğini madde madde eleştiren Kılıçdaroğlu, bir kişiye bu kadar yetki vermenin tehlikeli olduğunu söyledi. Hollanda ile yaşanan krize de değinen Kılıçdaroğlu, "diline hakim olamayan, devleti iyi yönetemez" dedi...

KILIÇDAROĞLU: "BİR KİŞİYE YETKİ VERİYORUZ AL TEPE TEPE TÜRKİYE'Yİ KULLAN DİYORUZ, İSTEDİĞİN GİBİ KULLAN. BU PARTİ MESELESİ DEĞİL, MEMLEKET MESELESİDİR."

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Nazilli'de sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar ile biraraya geldi... Anayasa değişikliği ile "tarafsızlık" ilkesinin çiğneneceğini söyledi...

"HEPİMİZİN CUMHURBAŞKANI OLUNCA TARAFSIZ OLMASI LAZIM A YA DA B PARTİSİNİN GENEL BAŞKANI OLUNCA CUMHURUN BAŞKANI OLAMAZ. FARZEDELİM SEÇİLDİ ARABASINDA HANGİ BAYRAK OLACAK, PARTİSİNİN BAYRAĞI MI TÜRK BAYRAĞI MI? NASIL OLACAK BU İŞ?"

Yeni sistemde devletin yapısı ve işleyişini bir kişinin belirleyeceğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, muhtarlara seslendi...

"BİR SABAH KALKACAKSINIZ RESMİ GAZETEDE BİR KARARNAME YAYIMLANMIŞ MUHTARLIKLAR KALDIRILMIŞ. BUNA RAZI MISINIZ? "OLUR MU MUHTARLIKLARI KAPATIR MI?" DİYORLAR. BEN MECLİSİ KAPATIYORUM, MUHTARLIĞI MI KAPATAMAYACAĞIM DİYECEK."

Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Hollanda ile yaşanan kriz de vardı...

"HOLLANDA İLE KAVGA ETTİLER. DİLİNE HAKİM OLAMAYAN DEVLETİ İYİ YÖNETEMEZ. ŞİMDİ EN ÇOK TEDİRGİN OLAN KİM? ORADA YAŞAYAN İŞÇİ KARDEŞLERİMİZ. ŞİMDİ TELEFONLAR YAĞIYOR BİZ BURADA ZOR DURUMDAYIZ DİYE."

Ana muhalefet lideri, Bulamaç Adası'yla ilgili iddiayı da dile getirdi...

"AYDIN'IN BULAMAÇ ADASI VAR. BULAMAÇ ADASI İNGİLTERE VE ABD BELGELERİNDE BİLE TÜRK TOPRAĞI OLARAK GEÇİYOR. ANCAK ORADA BAŞKA BİR DEVLET BAYRAĞI DALGALANIYOR. İLK KEZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ TOPRAK KAYBETTİ ARKADAŞLAR, TOPRAK KAYBETTİ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz