TSK'dan 'Çanakkale Cephesi' videosu

TSK'dan 'Çanakkale Cephesi' videosu

Türk Silahlı Kuvvetleri 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin yıldönümü öncesinde Çanakkale Cephesi adlı bir video yayınladı. Genelkurmay başkanlığı'nın video ile ilgili açıklamasında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur" sözü yer aldı... Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da, 18 Mart Şehitler Günü Programı'nda tüm şehitleri yad etti.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Çanakkale Savaşlarının 102. yıldönümünde, 'Çanakkale Cephesi' adlı bir video yayınladı.

genelkurmay başkanlığı'nın video ile ilgili açıklamasında, "Çanakkale Muharebeleri'nin, I.Dünya Savaşının en kanlı safhası olduğuna" dikkati çekti. Açıklamada, "Türk Milleti'nin zaferler ile dolu tarihine altın harflerle yazılan bu savaş sonucunda, I.Dünya savaşı uzamış, tarihin akışı değişmiştir. Türk insanı, Türk askeri Çanakkale'de bu muharebeyi bir ölüm kalım mücadelesi olarak görmüş ve gelecek nesillerinin varlığı ve bağımsızlığı için, hayatını, vatanı için feda etmekten hiç çekinmemiştir" ifadesi vurgulandı.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Çanakkale Muharebeleri ile ilgili "Benimle beraber burada muharebe eden askerler kesin olarak bilmelidir ki, bize verilen namus görevini eksiksiz yapmak için bir adım geri gitmek yoktur. Uyku, dinlenme aramanın, bu dinlenmeden yalnız bizim değil, bütün milletimizin sonsuza kadar mahrum kalmasına sebep olacağını hepinize hatırlatırım" sözü de açıklamada yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, 18 Mart Şehitler Günü afişleri de internet sitesinden yayınladı.

Afişlerde, "Dün, bugün ve yarın daima vatan için görevde" ve "Vatanımın her karış toprağında sen varsın" sloganlarına yer verildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz