Soylu: "avrupa’ya her ay 15 bin mülteciyi gönderelim de akılları şaşırsın"

Soylu: "avrupa’ya her ay 15 bin mülteciyi gönderelim de akılları şaşırsın"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı etkinlikte Avrupa'ya sert sözlerle yüklendi. Türkiye üzerinde dış odaklı çevreler tarafından oyunlar oynandığını belirten Soylu, "Avrupa'ya her ay 15 bin mülteci gönderelim de akılları şaşırsın" dedi.

"KENDİ DİSTRİBÜTÖRLERİNE TÜRKİYE'YE YAPTIRAMADIKLARINI, GEZİ’YLE, 17, 25 ARALIK’LA, 6, 7 EKİM OLAYLARIYLA, 15 TEMMUZ’LA YAPTIRAMADIKLARINI ŞİMDİ ESAS OĞLANLAR DEVREYE GİREREK YAPTIRMAYA ÇALIŞMAKTADIR. HOLLANDA, ALMANYA ANLAMIYOR MUYUZ? SEÇİMİ BİZ ORADA MI YAPIYORUZ."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Keçiören'de Karadenizliler Derneği'nin toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Soylu, pek çok olayın Türkiye’nin geleceğe güçlü ulaşmasını istemeyen çevrelerce gerçekleştirildiğine işaret etti.

"BU BİZİM İÇ MESELEMİZ SİZE NE, TÜRKİYE’Yİ AVRUPA BİRLİĞİ’NE Mİ ALDINIZ, TERÖRLE MÜCADELEYE KATKIDA MI BULUNDUNUZ? ÇOK ARZU EDİYORSANIZ BİR GERİ GÖNDERME ANLAŞMAMIZ VAR, İSTERSENİZ SİZE GÖNDERMEDİĞİMİZ HER AY 15 BİN MÜLTECİNİN ÖNÜNÜ AÇALIM DA AKLINIZ BİR ŞAŞIRSIN"

Bakan Soylu, anayasa değişikliğiyle birlikte bakanların parlamentoyla ilişkilerinin kalmayacağı yönündeki eleştirilere de cevap verdi.

"YARGI KENDİ İŞİNİ YAPACAK, MECLİS KENDİ İŞİNİ YAPACAK, KANUN YAPACAK, MİLLETLE HÜKÜMET ARASINDA KÖPRÜ OLACAK. HÜKÜMET DE KENDİ İŞİNİ YAPACAK. EĞER BUNU BECEREMEZSEK, BU KARMAN ÇORMAN SİSTEMLE BAŞIMIZ HİÇBİR ZAMAN KAZADAN KURTULMAZ"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz