Özel ödül, TBMM'nin gündeminde

Özel ödül, TBMM'nin gündeminde

Geçtiğimiz günlerde Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'a bir ödül daha verildi... Dünya'nın köklü kuruluşlarından İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, onursal üyeliklerin en üst kademesi olan "Distinguished Fellowships" ödülünü, Dünyada ilk kez Prof.Haberal'a takdim etti... Türkiye'yi gururlandıran bu haber, meclis'in de gündemindeydi... Meclis başkanvekili Akif Hamzaçebi, genel kurulda, Prof. Dr. Haberal'ı tebrik etti. Ardından ergenekon kumpas sürecini hatırlattı... ''Bu ödül bize şunu gösterdi ki, güçlükler yalnızca başarının değerini artıran süslerdir'' dedi. CHP grup başkanvekili Levent Gök ile MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın da, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı tebrik etti..

1805 yılında kurulan İngiltere Kraliyet Tıp Derneği; Dünya Organ Nakli Derneği'nin seçilmiş başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'a, dünyada ilk defa "Distinguished Fellowships" ödülünü verdi...

Uzun değerlendirmeler sonucu derneğe kabul edilmiş, dünya çapında 25 binin üzerinde üyeden oluşan İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, onursal üyeliklerin en üst kademesi anlamına gelen "Distinguished Fellowships" ödülünü, uzun yıllar önce gündemine almış, ancak bugüne kadar kimseye vermemişti.

Derneğin yönetim kurulu, 7 yıllık araştırma sonucunda bu önemli ödülün, Prof. Dr.Mehmet Haberal'a verilmesine karar verdi; böylece 212 yıllık maziye sahip İngiltere Kraliyet Tıp Derneği, ilk kez bir bilim insanına bu statüde bir ödül vermiş oldu..

Türkiye'yi gururlandıran ödül haberini Meclis başkanvekili Akif Hamzaçebi Meclis genel kurulu'nun açılışında gündeme taşıdı..

"ÜLKE GÜNDEMİN YOĞUNLUĞU NEDENİYE DİKKATLERİNİZDEN KAÇMIŞ OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜM BİR KONUYU SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM..KİME VERİLMESİ GEREKTİĞİ KONUSUNDA TAM 7 YIL SÜREN BİR ARAŞTIRMA YAPILDIKTAN SONRA DÜNYADA İLK KEZ VERİLEN İNGİLTERE KRALİYET ÖDÜLÜNE DÜNYA ORGAN NAKLİ DERNEĞİ BAŞKANI PROF DOKTOR MEHMET HABERAL LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.."

Ergenekon kumpas sürecini de hatırlatan Hamzaçebi, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı tebrik etti...

"BİLDİĞİNİZ ÜZERE MEHMET HABERAL KUMPAS OLDUĞU ANLAŞILAN BİR DAVA NEDENİYLE 4 YILI AŞKIN Bİ SÜRE CEZAEVİNDE KALMIŞTIR..VE CEZAEVİNDE KALDIĞI BU SÜRE İÇERİSİNDE SAYIN MEHMEY HABERAL TIPTAN HASTALARDAN ONLARA ORAGAN NAKLİ YAPMAK GİBİ KUTSAL BİR HİZMETİ YERİNE GETİRMEKTEN GERİ KALMIŞTIR.. ÇOK ŞÜKÜR Kİ BUGÜN SAYIN MEHMEY HABERAL BU HİZMETLERİNE YİNE DEVAM ETMEKTEDİR.. ANCAK BU ÖDÜL BİZE ŞUNU GÖSTERDİKİ GÜÇLÜKLER YANIZCA BAŞARININ DEĞERİNİ ARTIRAN SÜSLERDİR..BU VESİLEYLE HEM TIP DÜNYASI HEMDE ÜLKEMİZ AÇISINDAN BİZİ ONURLANDIRAN BU PRESTİJLİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLEN PROF. DOKTOR MEHMET HABERAL'I TEBRİK EDİYOR KENDİSİNE SAYGILARIMI SUNUYORUM"

Meclis'te konuşan MHP Erzurum Milletvekili Profesör Doktor Kamil Aydın da, Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı tebrik etti.

"AYNEN AZİZ SANCAR'IN ALDIĞI ÖDÜLLE GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTIĞI GİBİ MEHMET HABERAL HOCA MIZIN DA İNGİLTERE DE ALDIĞI ÖDÜLDEN DOLAYI TÜRK MİLLETİ ADINA PARTİM ADINA VE BİR BİLİM ADAMI OLARAK KENDİ ŞAHSIM ADINA KUTLUYORUM İNŞALLAH BİLİM ADAMLARIMIZA BU BÜYÜK MOTİVASYON SAĞLAR DİYORUM"

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, Haberal'ı, Başkent Üniversitesi Hastanesi'ndeki makamında ziyaret ederek, tebrik etti... Fotoğraflarını da "Dünyada ilk kez İngiltere Kraliyet Tıp Derneği ödülünü Mehmet Haberal aldı.Atatürk'e çok şey borçlu olduğunu söyleyen hocamızı kutluyorum" sözleriyle twitter hesabından paylaştı...

Diğer Haberler
(1) Yorum Yapılmış

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Kanal B veya kanalb.com.tr sorumlu değildir.

  1. Avatar
     İbrahim Birben  11:21

    ADAMA SORARLAR...!

    Bir bilim adamına yapılan bu revanın bir bedeli olmalı idi. Mecliste bu ödülden söz etmek bu revanın karşılıksız kalacağını akla getirmemeli. İnsanlığa hizmet yolunda kayıp olan beş yılın mutlaka bir bedeli olmalı

Yorum Yaz