"Berkay Akbaş Hayaller Yarım Kalmasın" sergisi

"Berkay Akbaş Hayaller Yarım Kalmasın" sergisi

Başkent Üniversitesi, terörün yaşamdan kopardığı Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş için anma etkinliklerini sürdürdü... "Hiçbir gencin hayalleri yarım kalmamalı" diyerek yola çıkan Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Ankara Tabip Odası, "Berkay Akbaş Hayaller Yarım Kalmasın" adlı bir fotoğraf sergisi düzenledi.. Açılışta konuşan Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, terör saldırılarını bir kez daha lanetledi; "Hepimizin görevi bu insanlık dışı olaylarla mücadele etmektir" dedi.

HABERAL: "BERKAY SENİ UNUTMAYACAĞIZ AİLEN BİZİM DOSTUMUZ..."

Hayalleri yarım kalan Berkay'ın anısına biraraya geldiler.. Umutlarını yansıttıkları fotoğraflarla, O'nu andılar... Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Ankara Tabip Odası ile birlikte hazırladığı sergi,BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ KURUCU REKTÖRÜ Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın katılımıyla açıldı...

19 yaşında, geleceğe umutla bakan bir doktor adayıydı Berkay Akbaş... Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 2. sınıf öğrencisiydi.. 10 Aralık 2016 günü İstanbul Beşiktaş’ta yaşanan terör saldırısında yaşamını yitirdi..

Büyük hayallerle başladığı okulu Başkent Üniversitesi, akıp giden zamana karşı Berkay'ın 19 yıllık yaşamına sığdırdığı anılarını ölümsüzleştirmek için bir fotoğraf sergisi düzenledi. Sergi öncesinde ise, Berkay Akbaş'ı anma programı düzenlendi. İlk sözü, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal aldı.

Ardından kürsüye Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu çıktı...

Etkinliği Başkent Üniversitesi ile birlikte düzenleyen Ankara Tabip Odası Başkanı Vefat Bulut da, Akbaş ailesine Berkay'ın fotoğrafını hediye etti.

Berkay Akbaş'ın ablası Intörn Doktor Ecem Selin Akbaş'ın kardeşiyle ilgili yaptığı konuşma ise, yürek burktu.

Törene, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı; Başkent ailesine teşekkür etti.

"KURUCU REKTOR SAYIN HABERAL SÖYLEDİ KADER TABİ AMA ÇOK DA KADER DEĞİL. TURKİYE'NİN AÇIK HEDEF HALİNE GELMESİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL. BAŞKENT AİLESİNİN ONA GÖSTERİSİ İHTİMAMI İLK GÜNDEN GÖRDÜM. + BERKAY'IN RAHAT UYMASI TRNİN BU TEHDİTLERDEN KURULMASINA BAĞLI. BUNUN İÇİN ÇALIŞACAĞIZ. "

Törende kürsüye son olarak da Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal çıktı.

Törenin ardından sergiye geçildi. Tıp fakültesi öğrencileri ile doktorların çektikleri fotoğraflar, "Berkay Akbaş Hayaller Yarım Kalmasın" adlı fotoğraf fotoğraf sergisinde biraraya geldi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz