Erdoğan Kahramanmaraş'ta konuştu

Erdoğan Kahramanmaraş'ta konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta toplu açılış töreninde konuştu; Cumhurbaşkanlığı sistemi için referandumda destek istedi. "Cumhurbaşkanlığı sistemi, şahsımın projesidir" diyen Erdoğan, "eski Türkiye" eleştirilerisini de sürdürdü.

ERDOĞAN - BUNLARIN İTİRAZI SİSTEME DEĞİL, MİLLETE. BUNLAR TAYYİP ERDOĞAN'A KARŞI DEĞİL MİLLETE KARŞI. YA BEN KİMİM BEN BİR FANİYİM. BENİM 16 NİSAN'A ÇIKACAĞIMA ELİMDE BİR BELGE VAR MI? YOK. BU SİSTEMİ ŞAHSIM İÇİN İSTEYECEK, BUNCA MÜCADELEYİ NEFSİM İÇİN VERECEK KADAR HALİM YOK, KARAKTERSİZ DEĞİLİM.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'tan ana muhalafete böyle seslendi... Toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, sisteme yönelik eleştirilere yanıt verdi...

ERDOĞAN - CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ, ŞAHSIMIN PROJESİDİR. BELEDİYE BAŞKANLIĞIMDAN BU YANA SAVUNDUĞUM, ISRAR ETTİĞİM BİR REFORMDUR. ŞİMDİ BİRİLERİ DİYOR Kİ; İSTEDİĞİNİZ NEYİ YAPAMIYORSUNUZ DA SİSTEMİ DEĞİŞTİRİYORSUNUZ. BİZDEN ÖNCE GELENLER NEYİ YAPAMADILAR? MESELE İNSAN MESELESİ, BUNUN YANINDA SİSTEMDE GÜÇLÜ OLURSA O ZAMAN PİCK YAPARSINIZ. AMA BİZ ENGELLENDİK. HAMDOLSUN BİR DÖNEM AYNI PARTİDEN CUMHRUBAŞKANI VE BAŞBAKAN OLUNCA HIZLANDIK. AMA ÖNCESİNDE TÖKEZLEDİLER.

Hedefinde CHP vardı; Meclis'te Anayasa teklifi görüşülürken yaşananları hatırlattı...

ERDOĞAN - BUGÜN KAPI KAPI DOLAŞIP SİSTEMİ ENGELLEMEYE ÇALIŞANLAR İLK CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMDE ÜLKEYİ BİZ YÖNETELİM DİYE DESTEK İSTEYECEKLERDİR. BENİM SİZLERDEN RİCAM O GÜN GELDİKLERİNDE MECLİS'TE YAPTIKLARINI, MEYDANLARDA SÖYLEDİKLERİNİ HATIRLATINIZ AMA İNANIN YÜZLERİ KIZARMAYACAK.

Erdoğan, yeni sistemi anlatırkan "eski Türkiye" eleştirilerisini de sürdürdü...

ERDOĞAN - YÜRÜTME İLE YASAMA ARASINDAKİ SINIRLARI İYİCE NETLEŞTİREREK HERKESİN KENDİ İŞİNE ODAKLANMASINA İMKAN SAĞLIYORUZ. YANİ CUMHURBAŞKANI ÜLKEYİ YÖNETECEK, MECLİS KANUNLARI ÇIKARTACAK, YARGI HUKUKUN İŞLEMESİNİ SAĞLAYACAK. BU SİSTEMDE HİÇBİR GÜÇ DİĞERİNİN ÜZERİNDE TASALLUT OLUŞTURAMAYACAĞI İÇİN ESKİ TÜRKİYE'DE SIK SIK ŞAHİT OLDUĞUMUZ KAVGALARI, ÇEKİŞMELERİ, YETKİ AŞIMLARINI İNŞALLAH ARTIK YAŞAMAYACAĞIZ. HAVADA BULUT ESKİ TÜRKİYEYİ UNUT HAZIR MIYIZ.

Referandum için halktan destek isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Milliyetçi Hareket Partisi'ne de mesajı vardı...

ERDOĞAN - MHP'Lİ KARDEŞLERİMİZLE İNANIYORUM Kİ DAYANIŞMA İÇERİSİNDE, PARLAMENTODA GÜVENOYU ALMASINI SAĞLAYAN TÜM ARKADAŞLAR OLARAK EL ELE ÇALIŞACAĞINIZA İNANIYORUM.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz