Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'ndan bir kupa daha

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları'ndan bir kupa daha

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla okulları başarılarına bir yenisini ekledi. Geçen yıl Dünya şampiyonluğu yaşayan voleybol takımı, bu yıla da Ankara birinciliğini kazanarak başladı.

Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla okulları, sezonun ilk kupasını Ankara birinciliği alarak kazandı.

Geçen yıl tarih yazarak, sırasıyla Ankara, Türkiye ve Dünya şampiyonluğu zaferi elde eden başarılı takım, kaldiği yerden devam ediyor.

Ankara İl Birinciliği turnuvası finalinde Okyanus Kolejini 3-0 yenen Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla okulları voleybol takımı, şampiyon oldu.

Başkent Üniversitesi Ayşeabla lise bayan voleybol takımı antrenörü Hüseyin Doğanyüz geçen sene 4 yıllık emek sonucu oluşturdukları takımla Dünya birincisi olduklarını anımsatıp “Bu yıl da mezunlarımızın yerine yeni gelen öğrenciler ile Ankara 1.si olmayı yine tekrarladık. Ayşeabla denilince artık akademik başarı ve sportif başarı birlikte anılmakta” dedi.

Doğanyüz “İki yılda bir olan liseler arası Dünya Şampiyonluğu için yeni bir takım hazırlıyoruz. Biz bir spor lisesi değiliz, kendi okul bünyemizdeki öğrencilerle bu takımı oluşturduk. Öğrencilerimiz aynı zamanda yoğun dersleri olduğu için kendileri büyük özveri içinde. Diğer taraftan liglerde ve milli takım düzeyinde oyuncularımız mücadele vermektedir.” dedi

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz