60 bin memur alınacak

60 bin memur alınacak

Kamuda 3 bakanlık toplam personel alımı için taleplerini Maliye Bakanlığı'na gönderdi... Sağlık, Adalet ve Milli Eğitim bakanlıkları toplam 60 bin memur ve hizmetli alımı yapacak...

Kamuda bu yıl için 60 binin üzerinde memur alımı öngörülürken, bakanlıklar taleplerini Maliye Bakanlığı'na göndermeye başladı. Adalet Bakanlığı 10 bin, Sağlık Bakanlığı da 29 bin 500 personel alacak. Milli Eğitim Bakanlığı'nın da 30 bine yakın öğretmen ataması yapması bekleniyor.

Sağlık Bakanlığı ilk etapta, Mart ayında 4 bin kişi alacak. Yaklaşık 13 bin de doktor istihdamı öngörülüyor.

Adalet Bakanlığı da, yıl sonuna kadar hakim ve savcıların da içinde bulunduğu 10 bine yakın personel almayı planlıyor. 3 bin 500 hakim ve savcı alımına ilişkin sınav süreci devam ederken, 5 bine yakın zabıt katibi ve infaz koruma memuru da istihdam edilecek... Ayrıca Haziran ayında yapılacak sınavla 2 bin hakim ve savcı daha alınacak.

Bakanlık, 810 icra katibi alımı için de ilana çıktı. Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü tarafından uzman erbaşlıktan ayrılanlar arasından da 3 bin koruma memuru alımına yönelik sınavlar tamamlandı, atamaları gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı yıl sonuna kadar 30 bine yakın öğretmen alımı planlarken, bu ay okullara 4 bin 300 hizmetli ve güvenlik görevlisi alınacak. Bin 500 de engelli öğretmen ataması yapılacak...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz