CHP lideri, NTV canlı yayınında gündemi değerlendirdi

CHP lideri, NTV canlı yayınında gündemi değerlendirdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP’nin anayasa değişikliğini Anayasa Mahkemesi’ne götürmeme kararıyla ilgili olarak konuştu. Kılıçdaroğlu, “En büyük divan halkın divanıdır. Bu ülkenin kaderini belirleyecek olan yine halkın kendisidir." dedi. Kılıçdaroğlu, bir televizyon kanalında neden evet neden hayır denmesi gerektiğini tartışmak için liderlere çağrıda bulundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, İstanbul Maltepe’de başörtüsü taktığı için saldırıya uğrayan genç kıza yaptığı ziyaretle ilgili konuştu.

"ÖNCE AİLENİN ADRESİNİ ÖĞRENMEYE ÇALIŞTIK SONRA AİLEYE ZİYARET ETMEK İSTEDİĞİMİZİ İFADE ETTİK. BUYURSUNLAR GELSİNLER DEDİLER. BU TÜR OLAYLAR OLMAMALI. BİR ÇOCUĞUN KILIĞIYLA KIYAFETİYLE BAŞÖRTÜSÜYLE UĞRAŞMAK ASLA DOĞRU DEĞİL."

Kılıçdaroğlu'na, AKP Manisa il başkan yardımcısının Soma’da partililere yaptığı "Yüzde 50’yi geçemezsek iç savaşa hazır olun" açıklaması da soruldu.

"VAHİM BİR AÇIKLAMA. AMA BENİ SEVİNDİREN OLAY BU AÇIKLAMADAN SONRA AKP YETKİLİLERİNİN BU AÇIKLAMAYA TEPKİ GÖSTERMESİ VE O KİŞİNİN İSTİFASINI İSTEMELERİ. BİR REFERANDUM YAPIYORUZ BİR SAVAŞ HAZIRLIĞI YAPTIĞIMIZ YOK. BU BİRAZDA REFERANDUM SÜRECİNDE EVET ÇIKTIĞI ZAMAN NE OLACAK HAYIR ÇIKTIĞI ZAMAN NE OLACAK DİYE YÖNELTİLEN SORULARA ÖZELLİKLE İKTİDAR KANADINDAN İŞTE TERÖR ARTAR, TERÖR BESLENMİŞ OLUR, HAYIR DİYENLER TERÖRİSTLERDİR GİBİ YAPILAN AÇIKLAMALARIN TABANA NASIL YANSIDIĞINI GÖSTEREN TİPİK BİR ÖRNEKTİR."

Partisinin Anayasa mahkemesine gitmeme kararı almasına ilişkin de görüş belirten Kılıçdaroğlu, "karar halkındır" ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK DİVAN HALKIN DİVANIDIR. ŞİMDİ HALKA GİDİYORUZ. BU ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEK OLAN YİNE HALKIN KENDİSİDİR. BU KADAR ÖNEMLİ BİR KARARI MİLLETİMİZİN KENDİSİ VERMELİDİR. ÇOCUKLARINI DÜŞÜNÜYORSA, DEMOKRASİYİ DÜŞÜNÜYORSA, DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAVUNUYORSA BU MİLLETİN FERASETİNE GÜVENMEK LAZIM."

İktidarın hayır diyenleri terör örgütleriyle benzeştirmesini de eleştiren CHP Genel Başkanı, liderlere televizyonda tartışma çağrısı yaptı.

"BİZ NEDEN HAYIR DEDİĞİMİZİ AÇIK NET SÖYLÜYORUZ. ONLAR NEDEN EVET DEDİKLERİNİ BU KADAR AÇIK SÖYLEMİYORLAR. ŞUNUN İÇİN EVET DİYİN'İ ANLATAMIYORLAR. ANLATAMAYINCA VATANDAŞA BASKI KURUYORLAR, BİZİ KÖTÜLÜYORLAR, BEL ALTI VURUYORLAR. VATANDAŞI EVET DEMEYE ZORLUYORLAR. BUYURUM GELİN HERHANGİ BİR TELEVİZYON KANLINDA SİZ NEDEN VATANDAŞIN EVET DEDİĞİNİZ ANLATIN BENDE NEDEN VATANDAŞIN HAYIR DEMESİ GEREKTİĞİNİ ANLATAYIM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz