Döviz kurundeki yükselme

Döviz kurundeki yükselme

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, döviz kurundaki tırmanışı değerlendirdi; konunun manipüle edildiğini savundu. Tüfenkçi, esnafa sicil affı için yasal düzenleme hazırlığı yapıldığını da açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, döviz kurundaki hareketlilik ile ilgili açıklamalarda bulundu

"MANİPÜLE EDİLDİĞİ NOKTASINDA GÜÇLÜ VERİLER VAR. ÖZELLİKLE BAZI YURT DIŞI VE YURT İÇİNDE FAALİYET GÖSTEREN FONLARIN HIZLI ÇIKIŞLARI VAR. HÜKÜMET OLARAK DA MERKEZ BANKAMIZLA BUNU YAKINDAN İZLİYORUZ."

Tüfenkçi, esnafa sicil affı için hazırlık yapıldığını da kaydetti.

"İŞÇİLERİMİZ İŞCİLERİNİ KAYBETTİĞİNDE MAAŞ ALIYORLADI VE KENDİ GECİMLERİ İÇNİ. BU KONUDADA ESNAFA FON OLŞUTURULDU. YAPTIĞIMIZ İSTİŞAREERLE SİCİL AFFI, YAKLAŞIK 12 MİLYON 500 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİREN BİR YASA TASARISI. BU SADECE İŞLETMELER, SADECE SANAYİCİLERİMİZE YÖNELİK DİYE DÜŞÜNMEMEMİZ LAZIM. BUNLARIN YANINDA ÖZELLİKLE KREDİ KARTI KULLANICILARI, BİREYSEL KREDİ KULLANANLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE KREDİLERDE SORUN YAŞAYANLARIN 6 AY İÇERİSİNDE YA BORCUNUN TAMAMINI YA DA ÇEKLERİNİ/SENETLERİNİ ÖDEDİKLERİ HALDE KARA LİSTEDEN 5 YILDAN ÖNCE ÇIKAMIYORLARDI. BU DURUMDA OLANLAR VEYA BORCUNU YENİDEN YAPILANLAR BU HAKTAN FAYDALANACAKLAR. SİCİL AFFINDAN YAKLAŞIK 1 MİLYON 500 BİN İLE 1 MİLYON 600 BİN ARASINDA ESNAFIMIZIN YARARLANACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz