Laureus Dünya Spor Ödülleri

Laureus Dünya Spor Ödülleri

Laureus Dünya Spor Ödülleri'nde adaylar belli oldu... Futbolcu Ronaldo, atletler Bolt ve Farah, tenisçi Murray, basketbolcular LeBron James ve Curry, yılın erkek sporcusu adayları arasında yer aldı. Cimnastikçi Biles, tenisçi Kerber, yüzücü Ledecky, bisikletçi Kenny, atletler Thompson ve Felix ise yılın kadın sporcusu olmak için yarışacak.

Monaco'nun 14 Şubat'ta ev sahipliği yapacağı törenle dağıtılacak 2017 Laureus Dünya Spor Ödülleri'nin adayları açıklandı.

Laureus Vakfı tarafından 2000 yılından bu yana dağıtılan ve spor dünyasının en prestijli ödüllerinden kabul edilen organizasyonda, yılın erkek sporcusu adayları arasında, Portekizli futbolcu Cristiano Ronaldo, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Büyük Britanyalı atlet Muhammed Farah, Büyük Britanyalı tenisçi Andy Murray ve Birleşik Amerikalı basketbolcular LeBron James ile Stephen Curry yer aldı.

Yılın kadın sporcusu kategorisinde ise ABD'li cimnastikçi Simone Biles, Alman tenisçi Angelique Kerber, Birleşik Amerikalı yüzücü Katie Ledecky, Jamaikalı atlet Elaine Thompson, Birleşik Amerikalı atlet Allyson Felix ve Büyük Britanyalı bisikletçi Laura Kenny yarışacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz