Irak'ın kuzeyine hava harekatı 14 hedef imha edildi

Irak'ın kuzeyine hava harekatı 14 hedef imha edildi

Irak'ın kuzeyine düzenlenen hava harekatında, 14 terör hedefi ateş altına alınarak imha edildi. Siirt'te ihbar üzerine düzenlenen operasyonda, eylem hazırlığı yapan 2 kadın terörist ölü ele geçirildi. Bu arada Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen ve bir saldırganın öldürüldüğü, bir polisin de yaralandığı olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınırken, saldırının terörle ilgisinin bulunmadığı açıklandı.

Sınır ötesindeki terör yuvaları, bir kez daha havadan vuruldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Zap, Gara, Hakurk, Avaşin ve Basyan bölgelerine hava harekatı düzenledi.

Harekatta, teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen 14 hedef, ateş altına alınarak, imha edildi.

Siirt'te Aydınlar yolu üzerinde bulunan Çal Mahallesi'ndeki bir evde teröristlerin eylem için hazırlık yaptığı istihbaratını alan polis, ÖNCEKİ GECE operasyon düzenledi.

Polisin "teslim ol" çağrısına teröristler ateşle karşılık verince çatışma çıktı.

2 kadın terörist ölü ele geçirilirken, evde silah ve mühimmat bulundu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Gaziantep'teki terör saldırısında yaralanan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi; son günlerdeki terör saldırılarında yaralananların durumu hakkında bilgi verdi.

"TERÖR SALDIRILARI SEBEBİYLE HASTANELERİMİZDE ŞU ANDA 7 YARALIMIZIN TEDAVİSİ DEVAM EDİYOR. BUNLARDAN 8'İNİN HAYATİ TEHLİKESİ VAR DİYEBİLİRTİZ."

Olayla ilgili Gaziantep Valiliğinden de önemli bir açıklama geldi. Saldırıya ilişkin 3 kişinin gözaltına alındığının ifade edildiği açıklamada olayın terör bağlantısının bulunmadığı kaydedildi.

Bu arada İstanbul’a turist olarak geldikten sonra kaybolduğu düşünülen ABD vatandaşı Joe Yat Yung Chan'ın, 24 Kasım'da yanında bulunan 2 kamera, 1yaka kamerası 9, har disk, flash bellek, düdüklü pusula, çelik yelek gibi malzemeler nedeniyle casusluk iddiası ile gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Casusluk iddiası ile yargılanıp serbest bırakılan Chan’ın sınırdışı edilmek üzereyken polis memurunun silahını almak istediği için tekrar gözaltına alınarak tutuklandığı bildirildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz