İnstagram Raporu ABD Basınına Sızdı

İnstagram Raporu ABD Basınına Sızdı

En büyük sosyal medya platformu Facebook'un basına sızan raporu, Instagram'ın gençler üzerindeki olumsuz etkilerinin bilindiğini gösterdi. Facebook'un, uygulamanın etkilerini bilmesine rağmen, çocuklar için Instragram projesi üzerinde çalışması ise tepki çekti.

Amerikan Wall Street Journalcörnıl gazetesi, Facebook'un kurum içi raporlarına ulaştı..

Gazete, sosyal medya şirketinin Instagram uygulamasının, başta ergenlik çağındaki kızlar olmak üzere, gençler üzerindeki zararlarının, bu raporlara birden fazla kez yansıdığını yazdı..

Buna göre, söz konusu raporlardan birinde, intiharı düşünen gençler arasında İngiliz kullanıcıların yüzde 13'ünün, Amerikalı kullanıcıların ise yüzde 6'sının, sorunu Instagram'a bağladığı bilgisi yer aldı.

Ayrıca raporda, ergenlik çağındaki kızların yüzde 32'sinin, bedenleri konusunda kendilerini kötü hissettiklerinde Instagram'ın durumu daha kötü hale getirdiğini düşündükleri belirlendi... Ergenlik çağındaki erkeklerinse yüzde 14'ünün Instagram nedeniyle
kendini kötü hissettiği tespit edildi..

Tüm bu verilere rağmen, Facebook'un 13 yaş ve altı çocuklar için bir Instagram aplikasyonu geliştirdiği açıklandı.

Amerikan Kongresi üyeleri ise şirkete tepki göstererek, gençleri ve çocukları koruyacak önlemler alınmasını istedi..

Instagram kullanıcıların yüzde 40'ını, 22 yaş ve altı gençler oluşturuyor. Gençlerin, Instagram'da, Facebook'tan yüzde 50 daha fazla zaman geçirdiği belirtiliyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz