Başkent Üniversitesi Tanıtım Günleri

Başkent Üniversitesi Tanıtım Günleri

Başkent Üniversitesi kritik tercih sürecinde üniversite adaylarının yol göstericisi olmaya devam ediyor... Başkent Üniversitesi kurumları, hayalindeki üniversiteye girmek isteyen adaylar ve ailelerini ağırlamayı sürdürüyor... Prof Dr. Mehmet Haberal da logosunda simgeleştirdiği gibi "bilim bizde toplanır, bizden yayılır" vurgusuyla kurduğu Üniversitenin Bağlıca kampüsündeki tanıtım günlerini ziyaret etti, görevlilerden tercih süreciyle ilgili bilgi aldı. Haberal, daha sonra ilk kazmayı vurduğu bozkırdan, milyonlarca ağacın yer aldığı güzelliğe dönüşen kampüsü gezdi.

Başkent Üniversitesi; kritik tercih sürecinde, üniversite adaylarının pusulası...

Bağlıca Kampüsü başta olmak üzere Başkent Üniversitesi kurumları, hayalindeki üniversiteye girmek isteyen adaylar ve ailelerini ağırlıyor...

Kampüsteki tanıtım günleri faaliyetlerine yine yoğun ilgi vardı..

Adaylar ve aileleri koronavirüs önlemleri kapsamında öğretim üyeleriyle biraraya geliyor...

Üniversite adayları, ücretsiz tercih rehberliğinden de randevu alarak yararlanabilecek...

Kendilerine alternatifli bir tercih listesi hazırlanacak, Adaylara sadece karar vermek kalacak...

Prof. Dr. Mehmet Haberal da tanıtım günlerini ziyaret etti..

Başkent Üniversitesi'nin milyonlarca ağaca sahip kampüsünü rektör yardımcılarıyla birlikte gezen Prof. Dr. Haberal, ağaçlardaki meyvelerden tattı, doğanın güzelliğini vurguladı..

Bundan 30 yıl önce bozkır topraklar üzerinde hiçbir dikili ağacın olmadığı bölgenin, Başkent Üniversitesi'yle birlikte doğanın güzelliklerini sergilediği; eğitimin ve bilimin merkezi haline geldiği konuşuldu...

Ardından beraberindekilerle Başkent Üniversitesi Thermopolium Gastronomi Akadedemisi'ne geçerek tüm mutfakları gezdi, akademinin önemini anlattı.

Haberal, butik çikolata üretimine başlayacak olan Thermopolium Gastronomi Akadedemisi'nin en iyi üretimi yapacağını ve amacın para kazanmak değil, halka en katkısız ve kaliteli ürünleri ulaştırmak olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Haberal, Başkent Üniversitesi Per Tarım tarafından üretilen doğal ürünleri satış yerlerinde kontrol etti.

Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin doğayla içiçe olan kafeteryasında oturup üniversite yöneticileri ve akademisyenlerden de bilgi aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz