Başkent Üniversitesi'nden Antalya'ya yardım eli

Başkent Üniversitesi'nden Antalya'ya yardım eli

Orman yangınları ile mücade sürerken, Türkiye tek yürek oldu. Yaralarını sarmaya çalışan Antalya'ya bir yardım eli de Başkent Üniversitesi'nden uzandı; Bölgeye TIR ile gıda ve ihtiyaç malzemeleri gönderildi. Malzemelerin yüklenmesiyle yakından ilgilenen Prof. Dr. Mehmet Haberal, yine yardım seferberliğinin öncüleri arasındaki yerini aldı.

Orman yangınları ile sarsılan Akdeniz ve Ege için Türkiye yine tek ses, tek yürek oldu; bölgeye yardım götürmek için seferberlik başlatıldı.

Van'dan Malatya'ya, Konya’dan Bursa’ya, Çanakkale’den Kocaeli’ye Türkiye’nin dörtbir yanından yardım malzemeleri, Antalya ve Muğla'ya doğru yola çıkarıldı, çıkarılmaya da devam ediyor.

Her felaket sonrası mağdurlara yardım elini uzatan Başkent Üniversitesi de orman yangınlarının ardından da afetzedeleri yanlız bırakmadı...

11 gün yangınla mücadele eden Antalya'ya, TIR dolusu gıda ve ihtiyaç malzemesi gönderildi.

Başkent Üniversitesi'nin Ankara Kazan'daki fabrikasında üretilen yüzde yüz doğal binlerce süt ürünü, yumurta ve gıda malzemesi, TIR'a yüklendi...

Yangının olumsuz etkilerini bir nebze olsun giderecek o malzemelerin yüklenmesinde bizzat ilgilenen isim ise Prof. Dr. Mehmet Haberal'dı...

Prof. Dr. Haberal, yine yardım seferberliğinin öncüleri arasındaki yerini aldı.

Yardım malzemeleri sadece gıda ürünleri ile sınırlı kalmadı.

Yardım TIR'ına; yatak, yorgan, yastık, battaniye ve başkent üniversitesi Alaf Konfeksiyon atölyesinde üretilen giyecek gibi yüzlerce çeşitli ihtiyaç malzemeleri de konuldu...

Prof. Dr. Mehmet Haberal, Yardım malzemelerinin Tır'a yüklenmesinde yine yakından ilgilendi.

Prof. Dr. Haberal, malzemelerin yüklenmesinin ardından Alaf Konfeksiyon atölyesini de gezdi. Yardım TIR'ında eksik malzeme kalıp kalmadığını denetledi.

Sonrasında "yardımları, yangın felaketi nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz" yazılı malzeme listelerinin yer aldığı resmi evraklara imzasını attı.

Başkent Üniversitesi'nin yardım malzemeleriyle dolu TIR'ı Antalya'ya, ihtiyaç sahiplerine doğru yola çıkarıldı...

Başkent Üniversitesi, daha önce meydana gelen Elazığ, Malatya ve İzmir depremlerinde de bölge halkına yardım elini uzatmış, çok miktarda gıda ürünü ve ihtiyaç malzemesi göndermişti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz