HATAY'IN ANAVATAN'A KATILMASI

HATAY'IN ANAVATAN'A KATILMASI

Hatay'ın Anavatan'a katılışının 82. yıl dönümü, törenle kutlandı. Törende konuşan Vali vekili Aydın Tetikoğlu, "Hatay'ın anavatana katılması, bizlere kararlılık ve mücadelenin nasıl olması gerektiğini göstermiştir" dedi.

Hatay'ın Ana Vatan'a katılışının 82. yıl dönümü törenle kutlandı...

Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Tayfun Çağan ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adnan Özkaya'ın, Antakya Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


Vali Vekili Aydın Tetikoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kuvay-ı milliye ruhuyla hareket eden Tayfur Sökmen ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle andığını belirtti...

"SİZLER MİLLİ MÜCADELE'DE İLK KURŞUNUN SIKILDIĞI VATAN TOPRAĞINI MÜDAFAA EDERKEN BİZLERE DE BÜYÜK BİR SORUMLULUK BIRAKTINIZ. BU MİLLİ BİLİNCİ SONSUZA KADAR YAŞATACAĞIMIZDAN EMİN OLUNUZ. GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ MİLLİ VE MANEVİ MÜCADELEYİ GENÇ NESİLLERE AKTARMAK VAZİFEMİZ OLACAKTIR. HATAY'IN ANA VATANA KATILMASI, BİR ŞEHRİN VATAN TOPRAĞINA DAHİL OLMA ARZUSUNU VE BU UĞURDA GÖSTERİLEN SONSUZ ÇABAYI İFADE EDERKEN BİZLERE DE KARARLILIĞIN VE MÜCADELENİN NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ GÖSTERMİŞTİR.

Daha sonra Antakya Şehitliği'nde devam eden programda, Vali Vekili Tetikoğlu ve beraberindekiler kabirlere karanfil bıraktı.
Şehitler için Kur'an-ı Kerim okunması ve dualar edilmesiyle program tamamlandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz