KOVİD-19 Salgını

KOVİD-19 Salgını

Ölümcül tehlikesine karşın koronavirüs salgınının ciddiyeti, yapılan tüm uyarılara, alınan önlemlere karşın algılanamıyor... Maske, mesafe, temizlik gibi kolayca uygulanabilecek önlemler, hiçe sayılıyor... Onbinlerce insan hergün virüse yakalanıyor, onlarca insan hayatını kaybediyor. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, gençlerde vaka artışının "çok dolaşım ve mutant virüs" olduğunu söyledi...

Kovid-19'da mutant virüs nedeniyle hastalığın bulaşma hızı arttı. Vaka sayısı 42 bini geçti; ancak manzara değişmedi...

Caddeler, sokaklar, meydanlardan yansıyan görüntüler kurallara uyulmadığını ortaya koydu...

İstanbul'un simge yerlerinden Taksim ve İstiklal Caddesi'nde kaydedilen görüntülerde çoğunluğunu turistlerin oluşturduğu kalabalıkta çok sayıda kişinin maske takmadığı görüldü.

Kalabalıkta mesafe kuralı da hiçe sayıldı...

Polis ekipleri, vatandaşları kurallara uymaları yönünde anonslarla uyardı.

Kartal'da koronavirüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlar olmak üzere bir çok işyerinde denetim yapıldı.

100 bin nüfusta görülen vaka sayısı, 196,07'den 315,94'e yükseldiği Kayseri'de Vali Şehmus Günaydın'dan uyarı geldi...

Türkiye'de ilk 5 il arasına giren Kırklareli'de vakaların yüzde 80-90'ını çalışan kesimin oluşturduğu ortaya çıktı.

Kırklareli'deki durumu anlatan Tabip Odası Başkanı Op. Dr. Taner Pehlivan, vaka artışının önüne geçmek için "tam kapanma uygulaması olmalı" dedi...

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sünbül'den de yüksek vaka oranında ilk sırada olan Samsun için "tam kapanma" çağrısı geldi...

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan da "gençlerde vaka artışının nedenini" açıkladı...

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve tedavi sürecine evinde devam edildiği açıklandı.

Vaka artışının yaşandığı yerlerde karantina önlemleri de artırılıyor... Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki Gürağaç Mahallesi'nde, karantina uygulanmaya başlandı.

Denizli'de bir iş merkezinde bulunan derneğe yapılan kumar baskınında, polislerin geldiğini fark edip, ikinci kattan atlayınca bacağı kırılan kadın, hastaneye kaldırıldı.

Baskında, 10 kişiye toplam 60 bin 150 lira para ceza kesilip, adli işlem başlatıldı.İzmir'de de Kovid-19 önlemlerini ihlal eden ve kumar oynayan 24 kişiye para cezası verildi.

Antalya'da sokak kısıtlamasına rağmen mehteran eşliğinde düzenlenen 'gelin alma merasimi'ne katılan 16 kişiye, toplam 50 bin 400 lira ceza uygulandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Ramazan'da koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklama geldi...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz