Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat'ta okulların açılmasıyla ilgili ilke kararı aldıklarını yineledi; "okulları açabilecek derecede hazırlığımız olduğunu düşünüyorum" dedi. Selçuk, öğretmenlerin öncelikli aşılama planlamasında ikinci aşamada olduğunu da söyledi.

Okulların açılma tarihine ilişkin açıklamayı Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptı. Katıldığı televizyon programında dünyadaki gelişmelere bakılacağını, bilim kurulunun önerilerinin de dikkate alınacağını söyledi

Selçuk, eğitim çalışanlarının aşılanmasına ilişkin de konuştu, öğretmenleri sağlık çalışanlarından sonra aşılamayı planladıklarını kaydetti.

Merak edilen bir diğer konu da sınavlar...

Bakan Selçuk, ilkokul ve ortaokullarda sınav yapılmayacağını yineledi, öğrencilerin karnelerini dijital olarak alacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı, merkezi sınavlar için alınan kararda da değişiklik olmadığını sınava görecek öğrencilerin bütün müfredattan sorumlu olacağını söyledi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından da bir paylaşımda bulundu. Selçuk, okulların yarıyıl tatiline girmesine bir hafta kaldığını belirterek, "Emek ve gayretleri için öğretmen ile öğrencilere" teşekkür etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz