Adana'da Terör Örgütü Işid'e Operasyon

Adana'da Terör Örgütü Işid'e Operasyon

Güvenlik güçlerinin terörle mücadelesi kararlı şekilde sürüyor... Adana'da terör örgütü IŞİD'e yönelik operasyonda gözaltına alınan Irak ve Suriye uyruklu 6 şüpheliden 1'i tutuklandı, diğerleri sınır dışı edildi... Son 3 yılda ise terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda teröristlere ait 815 telsiz ele geçirildi.

Terör örgütlerine yönelik operasyonlar hız kesmiyor

Adana'da terör örgütü IŞİD'e karşı yapılan operasyonda Irak ve Suriye uyruklu 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden biri, tutuklandı, diğerleri sınır dışı edildi.

Zanlılardan birinin Suriye'de örgüt saflarına katılıp silah ve bomba eğitimi aldığı, uçaksavar kullandığı, bir süre önce de yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yaptığı öğrenildi.

Terör örgütü PKK'Ya yönelik operasyonlar da kararlı şekilde sürdürülüyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nca, kırsal ve barınma alanlarına yapılan operasyonlarda 2018'de 330, 2019'da 279 ve 2020'de 206 olmak üzere 815 el telsizi ve ülkeler arası görüşme yapılabilen uzun menzilli telsiz ele geçirildi.

Sağ yakalanan teröristlerin de, örgütün sözde üst yönetiminin kendileriyle bağlantı kuramadığını ve çaresiz kaldıklarını anlattığı kaydedildi.

Terör örgütü mensuplarının ikna yoluyla teslim olmalarına yönelik çalışmalar da sürüyor

İçişleri Bakanlığı PKK terör örgütünden kaçan 5 örgüt mensubunun Şırnak Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu.

İkna çalışmaları sonucunda; 2021 yılında teslim olan örgüt mensubu sayısı 9'a yükselmiş oldu.

Teslim olan örgüt mensuplarının 1993 ve 2015 yılları arasında örgüte katıldıkları, Türkiye, Irak ve Suriye'de faaliyet yürüttükleri belirlendi.

Bir başka operasyon da İzmir merkezli 12 ilde gerçekleşti. Terör örgütleri MLKP, TKP/ML ve PKK'ya yönelik operasyonlarda 47 zanlı gözaltına alındı.

Şüphelilerin emniyetteki işlemlerine devam edildiği kaydedildi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz